SELMAN DEVECİOĞLU ENGELLİ DOSTU SİVAS İŞKUR 
ENGELLİ DOSTU SİVAS İŞKUR
SELMAN DEVECİOĞLU

ENGELLİ DOSTU SİVAS İŞKUR

Bu içerik 302 kez okundu.

Sivas Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ilimizde engelli istihdamı anlamında yaptıklarıyla hayranlık uyandırıyor.

Açılan kurslar, engellilerin kendini geliştirmesinde, daha kolay iş bulmasında destek sağlıyor.

On sekiz aralık pazartesi günü, engelli vatandaşlara yönelik “mis sabun” kursumuzu başlatacağız.

Geçen sene bilgisayar kursları, santral operatörlüğü kursu açtık.

Her zaman engellilerin yanında olan Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğümüze, müdürümüz Sayın Hikmet Canpolat’a bir engelli olarak teşekkürlerimizi bildiriyoruz.

İlimizde İşkur’un yaptığı diğer çalışmalara da değinmek istiyorum.

SİVAS İŞKUR TARAFINDAN 781 ENGELLİ İSTİHDAMI SAĞLANDI

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından, 2017 yılı Kasım ayı itibarıyla 481 engelli bireyin özel sektörde işe yerleştirildiği, özel sektörün yanı sıra toplum yararına çalışma programları (TYP) kapsamında yaklaşık 200 engelli bireyin yine Sivas İş Kurumu tarafından istihdamı sağlandığı bildirildi.

Engelli bireylerin meslek edinerek nitelikli hâle gelmesi, istihdamının artırılması, geliştirilmesi ve sürdürülmesi için Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından önemli adımlar atılmaya devam ediyor.

2017 Yılı Kasım Ayı İtibarıyla 481 Engelli Bireyin İstihdamı Sağlandı

İl Müdürü Hikmet Canpolat dönemi ile engelli bireylerin istihdamı konusunda ciddi noktalara oluşan Sivas İş Kurumu İl Müdürlüğü, engelli birey çalıştırma yükümlülüğü bulunan firmaların kontrolünü ve iş gücü hareketlerinin güncel ve güvenilir bir şekilde izlenebilmesi için bir birim oluşturarak, engelli kontenjanlarının takibini yapıp, istihdamları konusunda önemli bir yol kat ediyor.

Bu kapsamda Sivas İŞKUR İl Müdürlüğü'nce 2017 yılı Kasım ayı itibarıyla 481 engelli birey özel sektörde işe yerleştirildi ve bu sayının yıl sonu itibarıyla 500'e ulaşması beklendiği açıklandı.

TYP Kapsamında 200 Engellinin İstihdamı Sağlandı

Özel sektörün yanı sıra Toplum Yararına Çalışma Programları (TYP) kapsamında, engellilerin işe yerleşmelerini sağlayan Sivas İŞKUR İl Müdürlüğü, merkez ve ilçeler olmak üzere yaklaşık 200 engellinin de istihdam edildiği bildirildi.

Engellilere Yönelik Meslek Edindirme Kursları

Engelli bireylerin istihdamının artırılması adına çeşitli meslek edindirme kursları da düzenleyen Sivas İŞKUR İl Müdürlüğü, engellilerin sadece istihdamının artırılması değil, aynı zamanda mesleki nitelikli eğitimler veriyor, geliştirmesi ve istihdamının sürekli hâle gelmesini sağlıyor.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek