REFİKA MENEKŞE Kudüs'ü karşılık Ayasofya mı? 
Kudüs'ü karşılık Ayasofya mı?
REFİKA MENEKŞE

Kudüs'ü karşılık Ayasofya mı?

Bu içerik 122 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs'ün başkent olarak tanınması kararını açıklamasına AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar ‘Ayasofya ile yanıt verelim’ dedi.

‘’Madem öyle. İnceldiği yerden kopsun. Ayasofya ibadete açılsın’’ diyen Tayyar’ın düşüncesi birçok Müslümanın düşüncesini ifade etti.

Kudüs’ün kutsiyeti biz Müslümanlar için tartışılmazdır. Mekke ve Medine ne ise Kudüs’ün kutsiyeti de biz Müslümanlar için öyledir.

Ayasofya ve Kudüs bağlantısını anlatan Mustafa Sabri Beşer yazısında, ‘’Biz Müslümanlar için Kâbe, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa’nın hemen ardından simge ve anlam bakımından bir mekânımız daha var.

Ayasofya…

Biz Mescid-i Aksa’yı özgürleştirmeye çalışırken Ayasofya boynu bükük zincirlerinin kırılacağı günü bekliyor.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı Siyonist emellere teslim etmedik, etmeyiz ve etmeyeceğiz inşallah. Ayasofya’yı da teslim etmemeliyiz. Siyonistler başkent hayallerini hayata geçirmek için saldırırken biz avucumuzdaki inciyi daha ne kadar hüzünle seyredeceğiz? Daha ne zamana kadar Ayasofya’ya bir turist gibi gireceğiz?

Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı vermemek için yedi düveli ayağa kaldırmaya çalışırken Ayasofya’yı altın tepside ikram etmenin zilletini daha ne zamana kadar yaşayacağız?

Elimizdeki altın tepside bekleyen Ayasofya’yı zillet içerisinde olmaktan kurtararak tabiri caizse "bir taşla iki kuş vurabiliriz."

Ayasofya’yı ibadete açarak Kudüs ve Mescid-i Aksa manevralarına karşın sürekli savunma yapmaktansa taarruz niteliğinde bir siyasi hamle yapabiliriz’’ diyor.

Bizler de bu düşüncelere katılarak Kudüs hamlesine karşı Ayasofya’nın ibadete açılması temennimizi yineliyoruz…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü