SELMAN DEVECİOĞLU GENÇLERİN ENGELLİLERE BAKIŞI 
GENÇLERİN ENGELLİLERE BAKIŞI
SELMAN DEVECİOĞLU

GENÇLERİN ENGELLİLERE BAKIŞI

Bu içerik 161 kez okundu.

Tarihten günümüze bazı yaşlılarımız hep derlerdi, gençlik nereye gidiyor? diye hayıflanırlardı. Ancak yaşlılarımızın dediğinden ziyade dünyayı değiştirecek duyarlı gençlerimiz her zaman var olmaya devam etmiştir.

Yarınlardan da umutluyum. Birkaç yıldan beri içimde taşıdığım umudum kat kat artmaktadır. Engellilere yönelik Sivas CUMHURİYET Üniversitemizde güzel çalışmalar yapılıyor. İcra edilen etkinliklerde arkadaşlarımız salonu tıklım tıklım dolduruyor. Üniversite kulüplerimiz farkındalık sağlayıcı etkinlikleri planlıyorlar.

Gençlik kulüpleri içerisinde en çok engellilik anlamında sosyal çalışmalara imza atan grup CUMHURİYET Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü… Kulüp idealist ve hoşgörülü arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. Güzel gönüllü dostlarımız 3 Aralık Dünya Engelliler günü programlarımızda, yapılan bütün etkinliklerde bizleri yalnız bırakmadılar. Canla başla çalışarak güzel bir dostluk ortaya koydular.

 Kulüp yöneticilerinden Ahmet TÜRK ve Mehmet MERTCAN kendileri benim hemşerilerimdendir. Burada da aile gibi olduk. Sosyal Hizmet Kulübü başkanı Özcan kardeşim kendisini sevdiren saygılı bir genç.

 Sosyoloji Bölümünden de iki arkadaşımız var. Pınar YILDIZ CUMHURİYET Üniversitesi Engelliler Birimi’nde rehbercik eğitimlerine katılıyor. Görme engelli arkadaşların yardımcısı, benim yanımdan hiç ayrılmayan, kendisini kızımdan ayırmadığım, güzel yetişmesini sağlayan o fedakâr ailesini de tanıdığım, merhametine gıptayla baktığım dostumuzdur.

 Bizim kurslarımızda yanımızda olan Büşra DOĞAN da bizleri yalnız bırakmıyor. Kendisini bizlere sevdiren bir arkadaşımızdır. Varlığıyla her zaman neşe katıyor.

İsmini sayamadığım birçok fedakâr genç arkadaşımız var. Engelli gençlerimiz de kendileri gibi arkadaşları için güzel işler yapmaya aday, çok çalışkan… Hayri YILMAZ Hocam mezun olduğu Sivas Lisesini birincilikle bitirmiş, üniversitede başarıya sahip, şu anda ikinci bir üniversite okuyor.

Engelli Kpss derslerini beraber yürütüyoruz, işinde o kadar başarılı ki kendisinin güzel işler yapacağına inanıyorum.  Türk Dili ve Edebiyat Bölümü birinci sınıf öğrencisi Yasin KIZIL kardeşimiz, Üniversite Engelliler Birimi öğrenci temsilcisi, çalışkan ve başarılı… Başta dediğim gibi ülkemizin güzel geleceğine inancımızı kaybetmeyelim. Gençler arkamızdan güzelliklerle geliyor.

Gençleri yetiştiren ailelerine ve öğretmenlerine, üniversitemizin çalışkan ve yapılan güzel işlerin her zaman arkasında olan, destekleyen Sayın Rektörümüz Alim YILDIZ Hocamıza teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Engellilerin dedesi Recep TOPARLI Hocamızın çalışmaları göz kamaştırıyor. Sosyal Hizmetler bölüm hocalarımızdan yüreği güzel Vehbi ÜNAL Hocamın şahsında tüm bölüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Selametle.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”