Hüseyin AKTAŞ KALBİ SÖKÜLMÜŞ BU ÇAĞA VAHYİN MÜHRÜNÜ VURMAK GEREK! 
 	KALBİ SÖKÜLMÜŞ BU ÇAĞA VAHYİN MÜHRÜNÜ VURMAK GEREK!
Hüseyin AKTAŞ

KALBİ SÖKÜLMÜŞ BU ÇAĞA VAHYİN MÜHRÜNÜ VURMAK GEREK!

Bu içerik 109 kez okundu.

Bugün insanlık buhranda ve çıkmazda…Ümmeti Muhammed ise tam bir ikilem ve kaos yaşamaktadır. Sorunun kökenine inmek, meseleyi derinden ele almak her bir kulun insani, islami ve vicdani vazifesidir. Yeryüzünde huzurla, güvenle ve emniyetle yaşamak istiyorsak bu çağın vicdanını körelten, kalbini karartan, insanlık debisini dibe vurduran çağdışı, yobazların sahneden çekilmesi gerekmektedir. Bizim olmadığımız yerde hiç kimse yoktur. Hatta karanlık, zulüm, işkence, soykırım, kan ve gözyaşı vardır.  Bütün bunların olmaması içinde Ümmeti Muhammed'in mutedil, adil, ölçülü ve dengeli bir yol izlemesi gerekmekte ve temel referanslarını bulduğu şaşmaz yanılmaz ölçüleri bizlere veren Kur'an hakikatlerine sımsıkı sarılması gerekmektedir. Başka çıkışımız yoktur. Tek alternatifimiz budur.

            Tüm insanlık için bir şefkat adası olan İslam insanlığın tek umududur. İnsanlık denizinde bir fırtına kopmuş, o fırtınada sığınılacak bir adadır İslam... IŞİD, DAİŞ vb yapıların ortaya koyduğu terörize faaliyetler ve İslam ile barbarlığı bağdaştırmak aydınlığı karartmaktır. Bu durum ise bir dine bir Müslüman’ın yapabileceği en büyük kötülüktür.

            Müslümanlar kalbi sökülmüş bu çağa vahyin mührünü vurmalı ve vahyin peygamberi Hz. Muhammed(sav)'i çağa taşımalıdır.

            Peygamberlerin temel misyonu yeryüzünde tevhid, adalet, hukuk, denge ve doğruluğu ikame etmektir!

            Tüm insanlık vahyin sesine ve misyonuna muhtaçtır. Tevhidden yoksunluk şirk ve zulüm bataklığına kapı aralar. Aklen ve ruhen şirkin oluştuğu toplumlarda kaos, kargaşa ve kavgalar olur. Her an yeni fravunların türetildiği, insanların kutsaldan koparıldığı, sekülerleşme, dünyevileşme ve çıkarcılığın her şeyin önüne geçtiği toplumlarda ahlakilik ve değerden bahsetmek mümkün olur mu?

            11 Eylül sonrası batıl/şer güçlerin planları bir bir işliyor. Allah'tan ve adaletten kopan, fıtrattan uzaklaşan, nefsini fravunlaştıran ve şirk bataklığına düşen insandan bütün insanlık çekecektir!

            Habil ve Kabil'den bu yana değişen tek şey Kabil'in elindeki taş bugün nükleer bomba, tanklar, imha edici silah ve füzeler olmuştur!

            Tevhid nedir?

            Adaletin, ölçünün, fıtratın korunması ve Allah'ı gereği gibi takdir etmektir!

            Kur'ana göre bilgi kaynaklarımız vahiy, akıl, duyular ve sezgilerimizdir. Bunları parçalamak mümkün olmaz. Dördünün birden işletilmesi gerekir.

            Cemaatte birlik vardır ve rahmet tezahur eder. Hiyerarşik yapı mutlaka olacak ama aklımızı ve irademizi hiç kimseye ipotek etmeyeceğiz. Şayet edersek şirk başlar.

            Her türlü aşırıktan, ifrat ve tefritten kaçınmalı, cemaatcilik, particilik, ırkcılık, tarikatcilik, etnik milliyetcilikten kaçınmalıyız. Lüks, israf, cimrilik ve ideolojik akıl bizden uzak olmalıdır!

            Yeryüzünün zalim, katil egemen şer güçleri her türlü taşkınlık, aşırılık ve kışkırtıcılık peşindeler. Kendi müstevli emellerini gerçekleştirmek uğruna dünyayı kana bulamaktan vazgeçmemektedirler.

            ABD Başkanı Trump'un Kudüs'ü İsrail'in Başkenti ilan etme girişimi bu kirli oyunun bir parçasıdır. Duamız o ki bu oyun tutmayacaktır. Her kemalin bir zevali vardır. Karunlaşanların dersini en ağır en şiddetli bir şekilde verecek olan Rabbimizdir. Ve yine ebabillerin de Ebrehe'lerin fillerine galebe çalacağına inancımız sonsuzdur.

            Gün birlik olma, zalimlere haddini bildirme günüdür.

            Sevgimiz nefrete, şefkat ve merhametimiz gazaba galebe çalmalıdır. Kalbi sökülmüş bu çağa vahyin mührünü vurmak IŞID'ın değil, akleden ve Vasat Ümmet olgusunu geliştiren müslümanların işidir. Vesselam!...

                                              
         

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü