SELMAN DEVECİOĞLU ÇOCUKLARIN MÜDÜR BABASI 
ÇOCUKLARIN MÜDÜR BABASI
SELMAN DEVECİOĞLU

ÇOCUKLARIN MÜDÜR BABASI

Bu içerik 188 kez okundu.

Çocukluğum engelli yatılı okullarında geçti, yatılı okulda, yetiştirme yurtlarında sevilen, baba yerine koyduğumuz sevgi duyduğumuz güzel babacan, büyüklerimiz olurdu. Bahsettiğimiz özellik kurum yöneticisi müdürlerimizde de bulunursa küçüklerin gözünde devleşir, minicik kalplerimizde kocaman yer edinir, bizim müdür babamız oluverirdi.

Sivas’a geldiğimde babacan bir insanla tanıştım, öyle insanlar vardır ki yan yana gelince daha merhaba demeden kalbin ona ısınır, karşındaki insana sevgi hissetmeye başlarsın.

Kimden mi bahsediyorum? Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz sayın Hasan AYKUT Bey’den. Kendisiyle toplantılarda, engellilerle ilgili programlarda karşılaşırdık. Uzun uzun görüşme ve tanışma fırsatımız olmamıştı.

Ancak bir ay kadar önce İl Müdürlüğümüzün hazırladığı çok güzel bir projede sayın Hasan AYKUT bey bizi aradı, sevgi evlerinde kalan çocuklarımıza yönelik olarak onları motive etmek ve hayata hazırlamak amacıyla rol model çalışması projesi yaptıklarından bahsetti ve ilk rol model olarak benim sevgi evlerinde kalan gençlerle bir söyleşi yapmamı istedi.

Bizi mutlu eden bir davetti. Program günü hemen çocukların kaldığı eve Müdürlüğümüzün aracıyla ulaştık. Genç arkadaşlarımızın hoş sohbeti ve ikramları konuşmamıza ayrı bir tat kattı. Program öncesi kurum yöneticileriyle evlerde kalan arkadaşlarımızın hoş diyaloglarına şahitlik ettik.

Hasan AYKUT Müdürümüzün babacan ses tonunu, çocuklara karşı sevgisini hissettik.

Program çıkışı mutlu ve duygusal şekilde mekândan ayrıldık.

Aile ve Sosyal politikalar il müdürlüğünün yine bir etkinliği vardı.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günüydü, sevgi evlerinde kalan çocuklarımız ilimiz Atatürk Kültür Merkezi’nde çok güzel bir tiyatro hazırlamışlar, Sayın Müdürümüz ve çocuklar ülkemizde ilke imza atarak resim ve yazılarını kendilerinin hazırladığı kendi kalemlerinden çıkan hikayelerle güzel bir kitap oluşturmuşlar. Bir arkadaşıma okutturma imkânım oldu, mükemmel tasarlanmış, güzel bir çalışma olmuş. Emeği geçenlerin ve çocukların ellerine sağlık.

Müdürümüzle her konuştuğumuzda bir projeden bahseder, yapacağı planları anlatır. Kendisiyle bir araya geldiğimizde her zaman bir şeyler yapma isteği duyan, çalışkan tavrını görmek bizleri de mutlu ediyor. Ve geçmişteki müdür babaların bugün de olması geleceğe daha ümitle bakmamızı sağlıyor.

Rabbim yolunuzu açık etsin benim müdür abim, çocukların müdür babası.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek