Kerim Çayır Gayrimenkul Fiyatları Artacak Mı, Ucuzlayacak Mı ? 
Reklamı Geç
Advert
Advert
Gayrimenkul Fiyatları Artacak Mı, Ucuzlayacak Mı ?
Kerim Çayır

Gayrimenkul Fiyatları Artacak Mı, Ucuzlayacak Mı ?

Bu içerik 79 kez okundu.

Son dönemde dövizdeki yükseliş, demir fiyatlarındaki artış ve yapı malzemelerindeki fiyatlarda meydana gelen dalgalanmalar inşaat sektörünü etkilemiş gibi duruyor. İnşaat firma sahipleri dolar ve malzeme fiyatlarındaki bu yükselişe rağmen konut fiyatlarında herhangi bir fiyat artırmaya gidemiyorlar. Peki, hepimizin aklına şu soru geliyor. Gayrimenkul fiyatları ucuzlayacak mı yoksa artacak mı?

Hepinizin bildiği gibi dolardaki yükseliş ve inşaat malzemesindeki fiyatların yükselişi ile büyük bir mücadele içerisinde bulunan inşaat firma sahipleri, birde “evler ucuzlayacak” söylentisi karşısında zor duruma düşmüşe benziyor. Bu söylenti ile talebin potansiyelin altında kalması zamların fiyatlara yansıtılmasını imkânsız hale getirmiş gibi duruyor.

Tabi inşaat sektörünün temsilcilerini en çok zorlayan faktörleri şöyle sıralayabiliriz; konut kredilerindeki faiz artışının yüzde 1’lerin üstüne çıkması, enflasyon, döviz kurundaki yüksek dalgalanmalar ve çok hızlı artan malzeme ve işçilik maliyetleri. İşte bütün bu unsurların üst üste binmesiyle birlikte inşaat sektöründe faaliyet gösteren pek çok firma zor duruma düşmüş durumda. Birde bütün bu etkenlerin üzerine fiyatlarda düşüş olacak beklentisi de sektörü büyük oranda etkilemiş gibi gözüküyor.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”