NURİ GENEŞ Sağlıkta Medicana’nın önemi 
Reklamı Geç
Advert
Advert
Sağlıkta Medicana’nın önemi
NURİ GENEŞ

Sağlıkta Medicana’nın önemi

Bu içerik 119 kez okundu.

Sivas sağlık alanında ne durumda? Yeni Numune Hastanesi, yapım aşamasında eleştirilere rağmen önemli bütçeler harcanarak hizmete geçti. Tamamlandıktan sonra da ulaşım problemleri sık sık gündeme gelse de hizmet kalitesi genel olarak memnuniyet verici. Üniversite hastanesinin içerisinde bulunduğu borç batağı ve sıkıntıları ise malum. TBMM’ye kadar taşındı sorunları.

Kamunun hastanelerine vatandaş gözüyle bakıldığında durum bu.

Peki, özel sektör? Sivas’ın sağlık hizmetine neler kattı?

Türkiye genelinde 12 hastane ile vatandaşlara sağlık hizmeti veriyor ve bu hastanelerden birisi ise Sivas’ta.

Ve hiç de küçümsenemeyecek sayıda hasta potansiyeli mevcut. Kamu hastanelerinde aradığı hizmeti bulamayan ve Medicana’yı tercih eden Sivaslıların sayısı az değil. Bu durumu, kamu hastanelerini kötülemek adına değil, MEDİCANA Sivas Hastanesinin başarısını göz önüne sermek amacım.

Değişen bir Türkiye var, değişen bir sağlık hizmet anlayışı var. Kamu hastanelerinin yükünü almak, vatandaşa daha iyi bir sağlık hizmeti sunmak için özel hastaneler şart ve arttırılması gereken bir durum. Hükümet de bunun farkında zaten ve o yönde çalışmalar bitmiyor.

 MEDİCANA, Sivas’ta sağlık hizmetine önemli faydalar sağlayan bir kuruluş. Ve her geçen zaman hizmet anlayışının üzerine koyarak artırıyor. 2016 Eylül ayı itibariyle Medicana Sivas hastanesine Genel Müdür olarak atanan Şerafettin Demiray, hastanenin başarılarını daha da artırarak hizmeti daha üst noktalara taşıdı. Sadece Sivas’ta başarısı tescilli olan doktorları değil, Türkiye’de başarısı ile adından söz ettiren doktorları hastane kadrosuna katarak Sivas’ın sağlık hizmetlerine önemli katkılarda bulunuyor.

Ayrıca vatandaşların aradığı, beklediği ilgi, hastane kapısından girişte başlıyor ve çıkana kadar hastayı takip ediyor.

Eskiden Kayseri’ye giden hasta sayısı çok çok fazla idi. Medicana hastanesi bu sayıyı düşürmek hedefi ile yola çıktı ve başarılı sonuçlar elde etti. Son zamanlarda başka şehirleri tercih eden hasta sayısında önemli düşüşler var.

Sonuç olarak Medicana hastanesi Sivas’ın sağlık sorunlarını hafifleten bir kuruluş. Genel Müdür Şerafettin Demiray hastaneye önemli katkılarda bulundu. Dolayısıyla hastane de Sivas’a önemli katkılarda bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”