Gülşah Akkaş ANI YAŞA 
ANI YAŞA
Gülşah Akkaş

ANI YAŞA

Bu içerik 334 kez okundu.

Uzun zamandır dostlarıma vakit ayıramıyordum.Ne çiçeklerimle konuşuyor, ne gün batımını  izliyor, ne de kahvemden keyif alıyordum .Keyif almak demişken ,bana ne olmuştuda, sevdiğim işi  yapmama rağmen işimden de soğumaya başlamıştım .Kitaplığın sağ tarafındaki kırmızı yüzlü kitap gözüme ilişti hemen birkaç adım attıktan sonra yeşil kadife kaplı tek kişillk koltuğa oturdum . Yapraklarını  karıştırırken ilk gözüme çarpan sözle kalbime ılık ılık bir şeyler sızdı. Bir dakika öncen ölü, bir dakika sonran ölü an bu an ,anın nasibine şimşek  gibi düşmüştü . Bu güzel söz , beni yıllar öncesine götürdü . Kitap fuarındaydım ama çok zor günler geçiriyordum. Söyleşiye kendimi veremiyordum söyleşi bitmişti kafamı sağ tarafa çevirdim, tanıdığı tanımadığı herkese tebessümle bakan çok kıymetli, çok sevdiğim bir iletişim uzmanını  görmüştüm .O kadar dalgın ve yorgundum ki sadece konuşmacıyı hatırlıyor söyleşiden geriye hiçbir şey hatırlamıyordum . O kıymetli insanla göz göze geldik sanki ruhumdaki hüzün gözlerimden okunuyordu . Durdum  konuşmaya bile üşenir olan halimle .

-Hocam insan nasıl mutlu olur dedim

-Bir insanın ruhuyla bedeni aynı  anda, aynı yerdeyse insan mutlu olur demişti.

 Ne de güzel söylemişti , yıllar içinde bu sözü içselleştirmiştim . Bir şey yapmak istediğimde kendimi sorguluyordum . Ben bunu gerçekten istiyormuyum diye ve ruhumun sesini dinlemeye öğrenmiştim .

Uzaklara gitmek bazen yorar insani hatırladığın şeyle birlikte o güne ait bütün olumsuz ,duygularda sarar seni . Ve bütün ruhumu o güne ait duygular sarmıştı .Hüzünlenmiştim ,ve elimdeki kitap bana kendini hatırlattı . İçimi kaplayan güzel kelam ruhuma fısıldadı bir dakika öncen ölü geçmişten sadece dersleri ve tecrübeleri alıp gerisini affetmek lazımdı belki , affetmeyede önce kendimizden başlamaktı  doğru olan... Bu kadar kaygılı olan insan bir dakika sonrasının ölü olduğunuda unutmuştu ,Ruhum bu sözle huzur buluyordu . Geçmişin ve geleceğin bütün hesaplarından kurtulmuştum bir anda ruhum bana bu kez sadece şunu fısıldıyordu ;

An bu an

An bu an

An bu an …

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü