REFİKA MENEKŞE Bakan pazar mı açar? 
Bakan pazar mı açar?
REFİKA MENEKŞE

Bakan pazar mı açar?

Bu içerik 268 kez okundu.

Sivas Belediyesi pazarcı esnafını oldukça rahatlatan bir projeyi hayata geçirdi. Cuma pazarının bulunduğu alanın üzeri, modern bir proje ile kapatıldı. Ayrıca sadece pazar esnafının değil vatandaşın da oldukça işine yarayacak bu alan. Otopark, düğün, toplantı alanı vs. diye memnuniyetle sıralıyor pazar alanı ile alakalı kişiler.

Pazar açılışının dillendirilen konusu ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açılışa katılması oldu.

 ‘Bakan Pazar mı açar?’ sözü dolaştı internet ortamında ve sohbetlerde. Bizler millet olarak maalesef çok fazla geriyi düşünmekten imtina ederiz. Günübirlik düşünmek en kolayıdır, beyinleri fazla yormaz.

Sivas’ın bir bakanının olması büyük şans ve bunun kente faydaları da saymakla bitmez. Sivas’a yapılan yatırımların tümünde Bakan Yılmaz’ın emeği olduğu herkesçe malum.

Yapılan her işte eleştiri olması olağan. Ancak, farklı siyasi görüş veya günübirlik düşünce ile yapılan eleştirileri yapıcı eleştirilerden ayırt etmek gerekir. Bakan İsmet Yılmaz’ın Sivas’ta her ne yapılıyorsa bizzat kurdele kesmesi eleştiriyi değil gurur duyulmasını hak ediyor.

Sayın Bakanın her fırsatta Sivas’ta bulunması, sorunları ve kentin ihtiyaçlarının birebir takibi, bizzat gözlemlenmesi anlamına gelir. Dedik ya günübirlik düşünüyoruz. Geçmişte Sivas’ın sahipsizliği, Ankara’ya gidenin seçimden seçime il sınırlarına girmesi konuşuluyordu. ‘Gelin de görün’ diye feryatlar edilirdi. Şimdi ise her yatırıma teşrif eden devletin bakanının katıldığı programlar küçümseniyor.

Bir taşla iki kuş vurma mantığı olsa gerek bu. Hem belediyenin yaptığı hizmeti küçük gösterme çabaları, hem de Sayın Bakan İsmet Yılmaz’ın Sivas’a gösterdiği ilgi ve alakayı itibarsızlaştırma çalışmaları. Bu çabalara günübirlik düşünce ile uymak yerine biraz hafızalar yoklansa, Sivas’ın en şanslı dönemlerini yaşadığı kendiliğinden ortaya çıkacak.

Eleştiri mutlaka olmalı ama yapıcı olmalı. Bu tip basit ve provokasyon kokan eleştiriler, beyin süzgecinden geçirilmeli. Yanı başımızdaki Kayseri’nin nereden nereye geldiği efsane gibi anlatılır ancak nasıl geldiği hakkında pek söz eden olmaz. Sivas’ın İsmet Yılmaz gibi bir değere sahip çıkması gerekir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü