Erol Tırtıl TEBLİĞ VE DAVET ÇALIŞMASI 
TEBLİĞ VE DAVET ÇALIŞMASI
Erol Tırtıl

TEBLİĞ VE DAVET ÇALIŞMASI

Bu içerik 112 kez okundu.

Allah’ın rahmeti, bereketi;  Allah’ın kitabı ve resulün sünnetine kayıtsız ve şartsız şeksiz ve şüphesiz tabi olanların üzerine olsun. Yine Allah’ın selamı tüm hidayete tabi olanların üzerine olsun.     

  Allah, kimi de hidayete eriştirirse, onun için bir saptırıcı da yoktur. Allah, intikam sahibi, güçlü ve üstün olan değil midir? ( zümer 37 )

   Yine Allah kimin inkârından dolayı kalbini mühürlerse onu doğru yola iletecek yoktur. Mülkün sahibi olan Allah mülkünde dilediği gibi hükmeder. O âlemlerin rabbi olan Allahtır.

    Evet arkadaşlar yazımıza başlarken ismini vermemin sebebi bu sitede yazacağımız ilk yazı olması ayrıca mutlaka her işin bir başlangıcının olması, Allah nasib ederse uzun süren bir yazı çalışması olması ümidiyle.

Yaratılışı gereği insanlar beşerdir ve doğal olarak hata yapacak, konuştuklarında bilmeden yanlış şeyler söyleyecek, yazdığında yine bilmeden yanlışlar yazabilecektir. Bu sebeple yanlışlar hatalar biz beşer olan kullarına doğrular ise âlemlerin rabbi olan Allah a aittir. Allah‘tan bilmeden yapacağımız yanlışlardan dolayı affını niyaz ederiz. Müminler hatalarında bile bile ısrar etmezler.  

    Yine onlar bir kötülük işlediklerinde ya da kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı hatırlayarak hemen günahlarının affedilmesini dilerler. Günahları Allah'tan başka kim affedebilir? Onlar işledikleri günahlarda bile bile ısrar etmezler. (Ali İmran 135)

  Arkadaşlar benim yazı çalışmamda kur’an ve sünnet ölçüsü içerisinde  alemlerin yaratılması, bu alemin için de insan denen varlığın  yaratılması, meleklerin, cinlerin ve insanların birlikte imtihan edilmeleri kazanan ve kaybedenlerin olması, tabiri caizce yeryüzünde insanların ve cinlerin imtihanının bir provasının daha dünya ya gelmeden yaşanması, yaratılış gayemiz, dünya ya indirilişimiz, dünya’daki imtihanımız, Hz. Ademden Hz. Muhammed  s.a.v e kadar tüm peygamberlerin verdiği tevhit ve şirk mücadelesi kıyamet, ahiret, mahşer, hesap, cennet ve cehennem ekseninde olacaktır inşallah.

 

          Bu yazdığımız ve yazacağımız yazılara katılanlar olduğu gibi katılmayanlarda olacaktır. Katılanların da, katılmayanlarında kardeşlik hukuku içerisinde yorumlarını, hata ettiğimizde üslubunca uyarılarını,  nasihatlerini ve katkılarını bekliyoruz inşallah.  

Ve Peygamberi Zişan Efendimizin bir duasıyla da yazımızı sonlandıralım inşallah.

“-Allah'ım Hakkı Hak bilip Hakk'a yönelen, bâtılı bâtıl bilip bâtıldan kaçınan kullarından eyle.”  Biz de bunu, tüm âdemoğulları için diliyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü