Taha Buğra Arslan YETER ARTIK BU CİNAYETLER... 
  YETER ARTIK BU CİNAYETLER...
Taha Buğra Arslan

YETER ARTIK BU CİNAYETLER...

Bu içerik 383 kez okundu.

Saygıdeğer okurlarım bu hafta ki köşe yazımda sizlere son zamanlarda artık canımızı sıkan kız çocukları cinayetlerinden bahsetmek istiyorum. Bende iki kız çocuğu babası olarak bu olay beni gerçekten çok derinden etkiledi ve kaleme almak istedim.

  Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ın birkaç gün önce okul çıkışında katledilen Helin Palandöken’in taziye evini ziyareti sırasında babası Nihat Palandöken ile sarıldığı sahne beni derinden etkiledi. Başbakan’ın üzüntüsü yüzüne aynen yansımış. Babanın acısı ise tarifsiz... Kendisini telefonla arayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da “Bu cinayetleri unutturmayın. Lütfen üstüne gidin.

  Başka analar, babalar ağlamasın. Sizlerden tek ricam bu” diyebilmiş. Ne desin ki, ne diyebilir ki... Ama analar, babalar, çocuklar ağlıyor. Acılar bitmiyor. Bu cinayetlerin önü kesilemiyor.. Helin daha 17 yaşındaydı. Hayatının baharındaydı. Ve onu katleden Mustafa Yetgin ilk ifadesinde “Kıskandım " demiş. Şimdi büyük ihtimal, “Tutkuyla seviyordum. Kıskandırdı, bunu bilinçli yaptı. Kendimi kaybettim” filan deyip; pişman olduğunu söyleyecek.

  Etkin pişmanlıktan yararlanmaya çalışacak. İyi hal indirimi derken; bir afla yeniden sokaklara dönecek. Son dokuz ayda, 299 kadın cinayeti olmuş. Türkiye için bir utanç tablosudur bu... Ve artık bu tür olaylar ülkenin önemli bir meselesidir. Başbakan’ın baba Palandöken’in acısına ortak olduğu bu fotoğrafı vekillerimiz, siyasilerimiz, hakimlerimiz unutmasın. Ve gereğini yapsın. Yasayla yasa, kararsa karar... Ama vakit geçmeden, bu işi artık uzatmadan...

  Özgecan Arslan katliamını çok tartıştık, çok konuştuk. Ama ne yazık ki; bu cinayetlerin önüne geçemedik. Sizleri Sevgi,Saygı ve Muhabbetle Selamlıyor diğer köşe yazımda görüşmek dileğiyle.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek