Kerim Çayır KONUT YIĞILMASI HIZLA ARTIYOR 
Reklamı Geç
Advert
Advert
KONUT YIĞILMASI HIZLA ARTIYOR
Kerim Çayır

KONUT YIĞILMASI HIZLA ARTIYOR

Bu içerik 395 kez okundu.

        Kiralık dairelerin bu günlerde yok satacağı gerekirken ne öğrenciden nede diğer vatandaştan  taleplerin düşmesi ile bir çok konut elde kalacağı aşikar oldu. Mevcut her emlakçı da şu aralar en az beş tane kiralık daire var, umutlarımız öğrenci üzerinde idi; fakat bu yıl talep çok düştü.

   Peki, öğrenci neden ev tutmuyor. Sayısı her geçen gün artan yurtlar ve apartlar mevcut öğrenci evlerinin kendi aralarında devir yapmaları başlıca etken gibi gözükse de; yeni konutların hızla yapılması ve projelerin satışa sunulması ile  arzın talebi geçmesi piyasayı tıkadı yatırımcı konut aldı.Konutları satın alanlar gayri menkullerini kiraya çıkardı bu sayı giderek arttı ve sonuç bu hem satılık daire çok hem de kiralık daireler de ciddi bir yığılma söz konusu oldu.

                   Sonuç ne olur öncelikle kiraların makul seviyelere düşürülmesi gerekli... Özellikle merkezi sistem olan sitelerde durum daha da ciddi... Kışın yakıt ve aidat ödemek zorunda kalacak. Benim tavsiyem bu ay itibarı ile kiralık daireniz var ise; mutlaka vermeye çalışın, aksi halde sezon bitiyor evler boş kalacaktır.

                    Satılık daireler fiyatları artmıyor. Piyasa dengini bulma noktasında artık herkes evim satılsın istiyor. Aşırı fiyat politikası nihayet bitti gibi umarız tamamen biter.

Haftaya görüşmek dileğiyle esen kalınız. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”