Kerim Çayır ÖĞRENCİLER VE SİVAS 
Reklamı Geç
Advert
ÖĞRENCİLER VE SİVAS
Kerim Çayır

ÖĞRENCİLER VE SİVAS

Bu içerik 345 kez okundu.

Sivas’ın ilerlemekte ve gelişmekte olan üniversitesinde öğrenci sayısında keza aynı şekilde artış göstermektedir. Son günlerde çok zikredilen ulaşım sorunları beraberinde ise ev sıkıntıları başlıca sorunlar arasında gösterilmekteydi. Sivas belediyesinin Sivas genelinde halk otobüslerinin tek bir noktada toplanma alanın üniversite olarak belirlenmesi, Sivas genelinde öğrenciler için merkezi, ev seçeneklerini genişletmiş ve beraberinde birçok sıkıntıda giderilmiş oldu.

Merkezi yerdeki kiralık dairelerin fiyatlarının yüksek olması öğrencileri alternatiflere iletiyor. Bu da alternatif olarak biraz uzak mahallerinde daha uygun daire bulmak öğrenciler için bir artı sağlamış oluyor.

Aynı şekilde bu dağılımın çevre mahallerde ticari sosyal olarak bir dağılımın baş göstermesi ve mahalle bakkalından marketine kadar etki eden ticari kazanç olarak kaçınılmaz olacaktır.

Kiralık dairelerinde merkezde az çeşitlik göstermesi aynı şekilde fiyatların ise öğrencilere göre çok yüksek olması büyük bir sıkışıklık oluşturuyor.

Öğrencileri rahatlatacak hamle ise Sivas Belediyemizden geldi. Halk otobüslerinin son durak olarak üniversite olarak belirlenmesi, yaşanan sıkıntıları rahatlatacağı gibi öğrencilerin her bölgeden rahatlıkla ev kiralamasının da önü açılmış oldu.

Öğrencilerin aynı şekilde Sivas için sosyal yapısında ki önemini düşünecek olursak, kentleşme ve yapılanma alanındaki merkezi algıyı da bu şekilde kıracağı, bu uygulama sayesinde değerlendirmek mümkün olacaktır.

Bizler Sivaslılar olarak öğrenciye ne kadar sahip çıkıyoruz ve ne kadar bu konu hakkında çalışmalar yapıyoruz. Yapılan çalışmalar ne kadar yeterli oluyor. Bir öğrenci ailesinden ne kadar gelir elde ediyor ve memleketimizde ne kadarını harcıyor.

Bunları değerlendirecek olursak gerek öğrenciye hitap eden fiyatlar ve gerekse de ihtiyaç unsurlarını iyi tespit edip ona göre yaklaşımlar sunmak gerekmektedir.

Biz Sivas olarak ticari ve sosyal olarak öğrencilerimizden memnun olsak da aynı şekilde öğrencilerimizin de bizden memnun kalmasını sağlamak ve o denli ihtiyaçlarının ve bütçelerine yönelik alanlar açmak gerektiği düşünülmelidir.Haftaya görüşmek dileğiyle esen kalın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”