Berat Samet Aktaş ISTEMEK NEDIR BILDIN MI ? 
ISTEMEK NEDIR BILDIN MI ?
Berat Samet Aktaş

ISTEMEK NEDIR BILDIN MI ?

Bu içerik 243 kez okundu.

İsteseydin eğer, bir kere isteseydin, evet bir kez gerçekten isteseydin olan olurdu...

Sen hiç istemedin ki dostum! İstemek nedir bilmedin ki ! Hiç tutulmadın sen ! Tutkuların için ölmedin ki ! İsteseydin ölürdün,ölseydin olurdun ! Sen hiç olmadın ki ! Evet,olmadın,çünkü sen hiç ölmedin ! Ölecek kadar istemedin,ölümün pahasına istemedin,ölümüne istemedin ! İsteseydin ölürdün ,ölseydin olurdun,Oysa ne öldün,ne oldun.Çünkü sen istemedin;İsteğini ,İstediğini aslında dile bile getirmedin. Öyle ya, bir kere dile getirseydin, olurdun, bir kez adam gibi aklından geçirseydin hemen orda olmuş ve ölmüş idin.

Sen hiç istemedin kidostum! İstemesini bilemedin ,istemek nedir bilemedin!Çünkü sen ol deyince olduranı hiç tanımadın!

Kainatı yarattı, kendini tanıması için insanları yarattı. Yaratıcı öyle azametli rahmet sahibiydiki yarattığı beşer için binbir nimet verdi ve istemeyi verdi. Karşılığında Rahman'ı tanısın, şükretsin, şükrettikçe de nimetini artırma müjdesiyle.

Istemeyi bilmedik, neyi isteyeceğimizi de çözemedik. Anlayamadık. Anlasaydık kocaman kainatta zerre olduğumuzu unutmazdık. Unutmasaydık, bilirdik yaradanı. Alemdeki yaratılan herşeyin muesserini hatırlar, Sadece onu isterdik, sonsuzluğun sahibini isterdik. Çerin çöpün peşine takılıp, mükemmel bir şekilde sistematize edilmiş beynimize boş şeyleri takmayıp, Onun ilmiyle daha da çok genisletirdik, gönlümüzü genisletirdik. Bilirdik eğer onu isteseydik, nazarında basit olan, basit ki kendine şükretmeyene kendini tanımayana bile veren Rahman, kendını tanıyana, zikredene fazlasıyla vereceğini Ey talib.

Isteseydik, önce susar sonra koşardık. Nebisine, beytine. Istemedik, göremedik. Isteseydik, sonralamazdık, öncelerdik. Derdimizi de yalnızca ona açardık. Bilirdik aslında Ey Talib, Ne dert ne tasa Onun huzurunda, cünkü o çekmişti cefasını ümmeti adına. Bize onun getirdiğini tanımak, zikretmek fikretmek, şükretmek düştüğünü bilirdik. Sarılırdık sımsıkı onun dinine dilimiz lal olurdu onu dinlerdik sükun bulurduk.

Istedik senden Ey Azameti bol Rabbimiz, Sen nurunu tamamlayacaksin ayeti kerimesi mujdesini bizim vesile ederek tamamla diye...

Berat Samet AKTAŞ 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak