Furkan Arı BİZ YİNE NEFSİMİZE YENİK DÜŞTÜK 
BİZ YİNE NEFSİMİZE YENİK DÜŞTÜK
Furkan Arı

BİZ YİNE NEFSİMİZE YENİK DÜŞTÜK

Bu içerik 105 kez okundu.

Merhaba değerli okurlar,

Nüfus miktarı da yalnız rakamla sayılmamalı; çünkü az kazanıp çok sarf eden az nüfus, azla geçinip çok biriktiren fazla nüfustan daha çabuk devleti yıpratır, diyen Francis Bacon'un sözüyle yazıma başlamak istedim.

Şöyle dikkat ediyorum, bizi bir cümleyle anlatmak istesek herhalde ancak bu kadar anlatabilirdik.

Yolda yürürken, trafikte araçla gezerken, herhangi bir akşam alışverişe çıkmışken şahit olduğumuz birçok şey var...

Her şeyimiz en lüksünde;telefonumuzdan, aracımıza, evimizdentutunda; televizyonumuz, koltuğumuz, o yılda iki, bilemedin üç kez oturduğumuz salonumuza kadar herşeyimiz lüks…

Her akşam dışarda otururken utanmadan 3 tl'ye içtiğimiz çay, 15 tl'ye yediğimiz tost lüks… Fakat oturup düşündüğümüzde kendimize bu işlerin nasıl bu duruma geldiğini nasıl olupta o rüyadan bir türlü uyanamadığımızı sormuyoruz.

Bence biz yoldan çıktık milletim… Uyutulmuş, uyuşturulmuş beyinlerimizi bir türlü uyandıramıyoruz. Herşeyimiz gösteriş ve reklam olmuş… Birilerine kendimizi ispat etme çabamız hiç son bulmamış ve bundan böyle de bulmayacak gibi gözüküyor.

Hiç vicdan muhasebesi yapıyor muyuz? Bende yapmıyoruz. Çünkü nefsimiz bize buna müsaade etmiyor. Bizler inancımızın gerektiği gibi yaşamıyor ve yaşayamıyoruz. İsrafın arttığı bu günlerde ne yazık ki, kendimize çeki düzen vermiyoruz ya da işimize gelmiyor.

Biz yine nefsimize yenik düştük.

Önümüz kurban bayramı Yüce Rabbim herkesin dualarını kabul etsin herkesin kurban bayramı mübarek olsun .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler