Kerim Çayır TİCARET ODASI SEÇİMLERİ YAKLAŞTI 
TİCARET ODASI SEÇİMLERİ YAKLAŞTI
Kerim Çayır

TİCARET ODASI SEÇİMLERİ YAKLAŞTI

Bu içerik 479 kez okundu.

Bu haftaki köşe yazımda yaklaşan ticaret odası seçimlerini ele almak istedim. Adayların, kulis yaptığı şu günlerde merakla kamuoyu takipte… Sokak dedikoduları, kulisler STK’lar hemen hemen her kesim geçmişi sorguluyor.

 Bizler de halkın içinde söylenenlere kulak verip dinliyoruz. Kimileri artık ticaret ve sanayi odasında da bir kan değişiminin şart olduğunu, kimileri de kemikleşmiş iradenin kolaylıkla oluşmadığı ve gerek Ankara da gerek diğer illerde ses getiren bir yönetimin kalması ve eksiklerini gidermesi için meclis çatısı altına girenlerin yeni yüzler olması yönünde çok çeşitli fikirler düşünüyor.

Ticaret odası çalışıyor mu? Meclis komiteleri ve komite temsilcileri, meslekleri için ne kadar çaltı. Bu süreçlerde meslek adına mesleklerle gelen yatırım kanun eksiklikleri, Belediye ile ilgili sorunlarda ne gibi çalışmalar yapıldı veya Sivas’ın ticaretinde tabandaki halka nasıl yansıdı.

Bunlar bu süreçte iyice araştırılıp gözden geçirilmesi gerekiyor. İçinde bulunulan süreçte olumlu yada olumsuz yorumlar yapılabilir, sırf birilerinden hoşlanmıyorum, tipini sevmiyorum veya oradan buradan duyma sözlerle gerçek sonuca ulaşılamadığı gibi insanları zan altında bulundurup iftira etmek en büyük ayıbımız olur.

Kendi sektörümüz olan Emlakçılık,Ticaret odasındasın da nerede ben bunu sorgularım… Ticaret odası olarak meslektaşlarıma ne verdi ne istendi. Karşılığında neler sunuldu, yaklaşık kırk tane emlakçımın kayıtlı olduğu komitede yıllardır bizi temsil eden bir emlakçı görmedim. Meclise bizden kimse girmedi. Konu emlak, konu herkesin içinde bulunduğu gayrimenkul dünyası… Ama komitemizde bir meclis üyesini bugüne kadar göremedik ama bundan böyle görmek istiyoruz. Tesadüfmüdür bilinmez. Yanlış madem, komite emlakçılık ise içerisinde emlakçılığı temsil eden biri olmalı doğrusuda budur. Ticaret odası için Sivas için ama yok…

Bir şeyleri önce sorgulamak gerekli işin ince noktalarını araştırıp doğru sonuçlara ulaşmak gerekli. Boş muhabbetlerle uğraşmadan kişisel duyguları bir kenara bırakıp maden hepimiz bu Memleketin ekmeğini suyunu içiyoruz;  bu memleket için doğruların peşinde olalım…

Kişiselleştirmeden her bir kararı memleket için verelim. Ancak bu şekilde Sivas’ımızı büyütürüz seçim demek insanları yıpratma ve karalama kampanyasına dönüşmeden yeni projeler, yeni işler yapılacak olan düşünülen, fabrikalar konuşulmalı ve bunda da iddialı olunmalı…

Devir değişti, artık eski seçim stratejileri bitti.Yeni dünya düzenine ayak uydurulup, her şeyi gözden geçirip yola çıkılmalı… Madem odanın binlerce üyesi var; binlerin ağına kadar gidip dertleri dinlenmeli ve bu sırf seçim için değil her zaman yapılmalı. Biz STK’ lar ciddiye alınmalı görüşleri dilenmeli, ancak bu şekilde dedi kodu olmayan sorunlar gün yüzüne çıkar.

Şimdiden gerçek Memleket sevdalısı adaylara başarılar dilerim

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR