Kerim Çayır KİRALIK EVLER ELDE KALABİLİR 
KİRALIK EVLER ELDE KALABİLİR
Kerim Çayır

KİRALIK EVLER ELDE KALABİLİR

Bu içerik 397 kez okundu.

Son yıllarda hızla yapılan inşaatlar, kiracıların yüzlerini güldürdü ve kiralarda tahmin edilen artışlar olmadı, mevcut ikinci el konutlar da çok sayıda yığılmalar yaşandı ve görülüyor ki; yaşanmaya devam edecektir. Hiç kimse sıfır konut varken, ikinci el konutta oturmak istemez hale geldi.

Öğrenciler bile artık ev tutarken tüm detayları düşünür hale geldiler. Tabi bu durum onların en doğal haklarıdır. Sonuçta eski ve bakımsız evler yenilemez ise boş kalacağı aşikardır.

Eski yıllarda nerede ev bulmak kapısından dahi geçilmiyordu.Öğrenciye ev yok…Hep klasik cevap….Geldiğimiz süreç, öğrencinin yüzünü güldürdü.Bu gidişle güldürmeye devam edecek.

Bütün bunların yanı sıra Belediyenin son durak olarak üniversiteyi tercih etmesi artık şehrin her yerinden rahatlıkla ev tutabileceğini gözler önüne serdi.

Emekli ve öğrencinin rahatlıkla yaşayabileceği Sivas, her yönden ekonomik olmaya devam edecek.Eski kışlarında olmadığını göz önünde bulundurursak Sivas ideal bir şehir...

Nerede bu tayinci memurlarımız, işçilerimiz, onlarda da sanki azalmalar oldu. Buradan şunu çıkarıyorum. Sivas’ta memurluk rahat demek ki; gelen gitmek istemiyor.Sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim.

Haftaya görüşmek üzere esen kalın..

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü