Furkan Arı MEMLEKET İÇİN BENDE VARIM 
MEMLEKET İÇİN BENDE VARIM
Furkan Arı

MEMLEKET İÇİN BENDE VARIM

Bu içerik 188 kez okundu.

Değerli Okurlar,

             Bugün ilk köşe yazımı yayınlama şerefine nail olmuş bulunmaktayım. Aracı olan sayın SİVGEP başkanı EVSER yönetim kurulu üyesi Taha buğra Arslan ağabeyimize ve memleket gazetesi yönetimine teşekkürlerimi sunarak yazıma başlamak istiyorum.

Bu haftaki yazımda kendimi tanıtmak istiyorum. İsmim Furkan arı, 1993doğumluyum, evliyim ve bir kız çocuğu babasıyım. İki çocuklu ailenin büyük çocuğuyum.

Öğrenim hayatıma Şarkışla Anafartalar İlköğretim Okulunda başladım. Liseyi ilk iki sene Şarkışla Lisesi’nde daha sonrada Ailemizin işlerinden dolayı eski adıyla Sivas Kolejinde devam ettirdim. Üniversite sınavı sonucunda yine memleket diyerek Cumhuriyet Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde öğrenimime başladım.

İş hayatım ise henüz Üniversite 3. Sınıftayken başladı. Eski iş ortağım Çağlayan grup’un değerli üyesi Ahmet Ürgüp ile beraber 2014 yılı 11.ayında Organize Sanayi’de Argüp Yalıtım AŞ. Adı altında Thermolife marka ismi ile Eps(Strafor) üretimi yapmaya karar verdik. Bir sene süren ortaklık sonucunda yolları ayırmayı tercih ettik ve firmayı devraldık. 3000 mt 2 alanda eps üreten firmamızı kısa zaman zarfında elimden geldiği kadar geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. 2015 yılında başka yatırım yapmadan geçtikten sonra, 2016 yılında 5 dönüm arazi üzerine 1500 mt 2’ lik kapalı alan ile birlikte Yapı Kimyasalları üretimine başladık. 2017 yılında ise dışarıdan alıp sattığımız ürün olan yalıtım dübelinin üretimine karar verdik ve Plastikenjeksiyon makinelerini alarak bismillah deyip üretime başladık.

Tabi bu kadar kısa olmuyor her şey. Bu aradaki geçirdiğimiz badireleri tabiî ki diğer yazılarımda sizinle paylaşıp genç yaşta ticaretin ve ekonomik zorluklardan bahsedeceğim.

Şuan aktif olarak Sivas Müsiad Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım ayriyeten Sivgep Yönetiminde ve Özar’ı İnşaat Yönetim Kurulu üyeliğimi devam ettiriyorum.

             Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Allah’a emanet olun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek