Kerim Çayır NEREDE BU GURBETÇİLERİMİZ... 
 NEREDE BU GURBETÇİLERİMİZ...
Kerim Çayır

NEREDE BU GURBETÇİLERİMİZ...

Bu içerik 418 kez okundu.

Başlıkta da anlaşılacağı üzerine bu hafta Gurbetçilerimizi ele almak istedim. Malum mevsimi ve zamanı geldi.

Artık şehrimizde gurbetçilerin şehri dolduracağı günler olması gerekirken, ne yazıkki; bu günlerde ne yerli ne de yabancı gurbetilerimizi memleketmizde göremez olduk. Bir zamanlar arşı pazarda görmeye alıştığımız ve hatta görüdüğümüzde sevindiğimiz O,yabancı plakalı araçlar nerede? çarşı pazar gezen hemşerilerimiz nerede?  neden artık memleketlerini tercih etmiyorlar bilen var mı?  

Gemiş yıllarda Sivas’ın her caddesinde gördüğümüz yabancı plakalı araçları ne hikmek ise artık hiç göremez hale geldik. Acaba Avrupa da bizim bilemediğimiz bir şeyler mi yaşanıyor? veya şehrimiz artık gurbetçiyi tatmin edecek olanakları mı yeterli gelmiyor.

Emlak sektörünün en gözde müşterisi olan gurbetçilerimiz, artık yatırımı neden şehrimize yapmıyor. Akıllara acaba şehrimizde emlak yatırımı gurbetçi tarafından cazibesini yitirdi mi sorusunu getiriyor. Bu konuda aklımıza takılan o kadar çok soru var ki; sadece başlıklarla yetineceğim.

 Artık tek tük gelen her hemşerime soracağım.

Bir de yıllar önce memleketlerini terk eden gurbetçilerimizden kalan mülkleri ne yazıki ki; yeni kuşaklar izine geldiklerinde yada akrabaları vasıtasıyla satarak ellerinden çıkarmaları ise; bir kaç yıl aradan sonra kısa sürelide olsa memleketine gelen gurbetilerimiz ne yazıkki; artık tercihlerini tatil bölgelerinde değerlendirmeleri bizleri de üzmektedir.

Yeni nesil memleketlerinde gayri menkul almak yerine tam tersine olanları satması ise düşündürüyor. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak galiba...

Haftaya görüşmek dileğiyle esen kalın 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü