SELMAN DEVECİOĞLU EY BEDEN ÜLKESİNDE, KALBİ OLMAYAN BOŞ DAVUL… 
Advert
EY BEDEN ÜLKESİNDE, KALBİ OLMAYAN BOŞ DAVUL…
SELMAN DEVECİOĞLU

EY BEDEN ÜLKESİNDE, KALBİ OLMAYAN BOŞ DAVUL…

Bu içerik 81 kez okundu.

Konuştuğun her söz, yaptığın her işten nasibin, gerilmiş deve derisinin kasnağına inen tokmağın sesinden öteye geçmedi.

Hadi, büyük bir zevkû sefa ile oturduğun kâşaneden taşra çık. Senden önce o kâşanenin yerinde nasıl bir viranenin olduğunu düşün.

Unutma ki dünya malı gelip geçicidir. Oyun ve eğlenceden ibaret her şey, beden nimetini gezdirdiğin dünya yüzündeki her mekân, bir gün yer ile yeksan olacak.

Bu sebeple canı gönülden bağlanma sakın.

Ruhunu da beden kâşanesinden çıkar, azad eyle. Hûn’dan hûna gezdir. Alemleri gör. Kalp gözünü aç ki gerçeğin faslına, hakikatin sırrına erebilenlerden olasın.

Nefs atının dizginleri senin elinde olursa, beden binitini hakikat vadilerinde gezdirirsin. Aksi halde cife dünya seni alaşağı eder. Eninde sonunda aslın olan toprağa döneceksin. Hükmettiğini sandığın bir avuç yer seni içine alacak ve sana baktıkları zaman içlerinin açıldığını söyleyen tüm dostların, o halini gördükleri zaman iğrenecek, senden yüz çevirecekler. Bunun için mi bütün çaban, bütün gayretin, çırpınıp didinmen. Çürüyüp, kokmaya ve toprak olmaya mahkûm bir kalıp için midir bunca feryadû figan?

Ey bela mülkünün misafiri…

Sakın mağrur bir şekilde yeryüzünde yürüme ve ben deme. Yerin ve göğün, senin ve benim sahibim olan mutlak güç sahibi ve tüm benliklerin üstündeki bir olanın huzurunda tasladığın benliğin ve taşıdığın hırsın hesabı eninde sonunda sorulacaktır. O gün er ya da geç gelecektir. İşte o günün dehşetinden kork ve mağrur olma.

Unutma!

Gerçek şarabını aşk coşturur.

Aşk, sadık olana gizli sakidir.

Sen aşka talip olur, maşukuna vefa gösterirsen, şarap sana can suyu olur. İbrikte beden.

Hak subhanehu Tevfik ve aşk şarabının coşkusunu arttırırsa, o vakit can ibriği kırılır. Saki su olur, su da aşkla sarhoş…

Nasıl, neden nerede deme. Sahibi âlemden istersen, aşk ile istediğin her şey hâlk edilir ve sana bahşedilir.

Zamana, mekâna, aşka, şaraba varlığa ve yokluğa yansıyan O’nun ışığıdır. Her şey O’dur. Ondandır. Öyleyse O olmaya bak. O’ndan olmaya gayret et.

Kurtuluş sadece bundadır vesselam.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR