Taha Buğra Arslan SULTAN ŞEHİR SİVAS 
SULTAN ŞEHİR SİVAS
Taha Buğra Arslan

SULTAN ŞEHİR SİVAS

Bu içerik 190 kez okundu.

Saygıdeğer okurlar sizlere bu hafta ki yazımda Sultan şehir Sivasımızı ele almak istiyorum. Tarihi,Kültürü ve doğal güzellikleriyle Türkiyenin en büyük yüz ölçümüne sahip olup Cumhuriyetin temellerinin atıldığı önemli kararların alındığı memleketimizde Sivaslı olmaktan ve Sivasta yaşamaktan gurur duyuyorum.
 
 İnsanı mert,birbirine bağlı,yardımseverliği ve dürüstlüğü her zaman ön planda tutan yiğido şehridir Sivas. Türkiyenin bir çok yerinde bulunan Sivaslılar memleketimizde yaşamasa da olabildiğince yaşadıkları şehirde Sivas ı temsil eder ve memleket hasreti çekerler. 
  
  Ayrıca yurt dışında da birçok vatandaşımız bulunmaktadır.Hemen hemen her sene memleketimize gelir eş dost ve akrabalarını ziyaret ederler.yazın gurbetçi hemşerilerimizinde gelmesiyle birlikte memleketimiz daha çok canlanıyor ve ticarete de olduğunca yansımaktadır. Özellikle Sivas tanda çıkan ünlü isimlerede değinmek istiyorum. Bunlardan birisi Halk ozanımız dünyaca tanınmış kişi AŞIK VEYSEL ŞATIROĞLUDUR. Görme engelli olmasına rağmen kendinden tüm dünyaya saygıyla söz ettiren saygıdeğer büyüğümüzdür. 

  Diğer hemşehrimiz de yine duruşu,dürüstlüğü ve dava adamlığıyla tüm Dünyada herkes tarafından takdir edilen ve saygı duyulan isim Şehit Muhsin Yazıcıoğludur. Ve sayamadığımız birçok SİVASLI yiğit İnsanımız vardır. Benimde naçizane tüm hemşehrilerimizden ricam Başka şehirlerde yaşayan,yurt dışında yaşayan hemşerilerimiz memleketimize sahip çıksınlar.yeni yetişen nesil e de bu memleket sevgilerini anlatsınlar. 

  Diğer bir gurur kaynağımız Sivasspor a da tüm hemşehrilerimizin hem Sivasta hem dışarda her zaman yanında ve yardımcı olmalarını rica ediyorum. 

  SAYGILARIMLA. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek