Tugan KÜTÜK HAVUZ & PLAJ HASTALIKLARI MANTAR DOĞAL ÇÖZÜM 
HAVUZ & PLAJ HASTALIKLARI MANTAR DOĞAL ÇÖZÜM
Tugan KÜTÜK

HAVUZ & PLAJ HASTALIKLARI MANTAR DOĞAL ÇÖZÜM

Bu içerik 746 kez okundu.

Yaz mevsimini Özledik Ancak havuz ve hamam gibi ortak kullanım alanlarında bulaşma riski

olan ve ilaçlarla geçmeyen vajinal mantarın doğal tedavi yöntemleri, vajinal mantar nasıl geçer, vajinal mantar akıntısı nasıl geçer, vajinadaki mantarın tedavisi, vajinal mantar tedavisinde kullanılan ilaçlar, vajinal mantarı geçiren bitkiler, hangi bitkiler vajinal mantarı geçirir..
Vajinal mantar, bayanların adeta çile çektiği en yaygın ve bir o kadar da en sıkıcı hastalıklarından birisidir. Yetişkin bayanlar hayatlarında en az bir-iki defa bu hastalığa yakalanmaktadır. Ne yazık ki bu hastalığı meydana getiren sebepler açıkça görülmeyebilir. Sitemiz içerisindeki diğer yazılarda vajinal mantara sebep olan etkenler açıklanmıştır. Tıp dünyasında ve halk arasında çeşitli vajinal mantar tedavileri öne sürüldüğü halde birçoğu işe yaramamakta ve hastalık tekrar etmektedir.
Sebepleri: Vajinal mantar hastalığına neden olan, aslında, en temel anlamıyla vajinaya etki eden herşey olabilir. Gebelik, diğer hastalıkların etkisi, iç çamaşır ve kıyafetlerin imal edildiği maddeler, kullanılan ilaçlar, antibiyotikler ve onların yan etkileri, cinsel birleşme, sinir ve stres, yaşam koşullarının iyi olmaması, ortak kullanılan eşyalar, havuz ve hamam gibi ortak kullanım alanları, tuvalet alışkanlığı ve hatta solunan havanın temiz olmamasına varıncaya kadar birçok sebep karşımıza çıkmaktadır.
Öneriler: (öncelikle doktorunuza başvurunuz..bu bilgiler sadece öneridir..kullanıp kullanmamak size kalmıştır..Meydana gelecek aksi durumda sorumluluk kişiye aittir.)
• Temiz bir kabın içine 100 gram kadar vazelin, yarım kahve fincanı kükürt ve bu karışımı merhem haline getirecek kadar suyla birlikte karıştırılıp, söz konusu hastalıklı bölgeye günde iki kez sürülür.
• Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış aynısefa çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu hastalıklı bölge yıkanır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlanır.
• Bir miktar toz haline getirilmiş beyaz haşhaş tohumu, sirke ile karıştırılıp mayi haline getirildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sürülüp aradan bir saat geçtikten sonra yıka nır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlanır.
• Bir litre suyun içine iki adet pırasa doğranıp iyice kaynatıldıktan sonra elde edilen su ile söz konusu hastalıklı bölge sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
• Kabuklan soyulmuş bir adet acı hıyar ezildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sabah ve akşam olmak üzere gün de iki kez sürülür.
• Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kişniş katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile söz konusu hastalıklı bölge sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
• Bir miktar defne yaprağı, dalları ve yemişleri bir arada kaynatılıp söz konusu hastalıklı bölge yıkanır.
• Bir miktar taze pelin yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak el de edilen Özsuyu söz konusu hastalıklı bölgeye sürülür.
• Mantar üremesini engellemek için şeker, alkol, çok işlemden geçmiş yiyecekler, rafine edilmiş karbonhidratlar ve günlük yiyeceklerden uzak durun.
* Her gün üç fincana kadar kadife çiçeği çayı için ve yemeklerde bir miktar sarımsak kullanın.
* Mantara karşı etkili olan bitkileri veya sarımsak, ekinezya, kadife çiçeği, mirra, mazı ve aloevera gibi bağışıklığı güçlendirici bitkileri kullanabilirsiniz. Mirra ve mazının, her doz için, suya 10 damla karıştırılarak tentürler halinde alınmaları en iyisidir. Mantar için Doğal Antiseptik :Sarımsak, bakteri ve mantara karşı etkili olan antiseptik özelliği sayesinde 5000 yıldır tıbbi ilaçların içinde kullanılmaktadır. Enfeksiyonla savaşmak ve hazım problemleri için idealdir. Kan kolesterolü değerlerini düşürerek, kalp rahatsızlıklarının riskini azaltır. Halk hekimliğinde bazı yörelerimizde, yaşlılara zayıf sindirim sistemi fonksiyonlarını güçlendirmek için düşük dozlarda sarımsak verilmektedir. İster dişlerini sütün içinde ezin, ister yemeklerde kullanın, ister günde 2 grama kadar olan kapsüller halinde alın. Kokusuz tabletlerden uzak durun çünkü sarımsağın en yararlı parçaları en çok kokan parçalarıdır.
https://www.facebook.com/groups/aronatik/?ref=bookmarks

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek