Kerim Çayır SİVAS TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜNÜ TEBRİK EDERİM 
SİVAS TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜNÜ TEBRİK EDERİM
Kerim Çayır

SİVAS TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜNÜ TEBRİK EDERİM

Bu içerik 2120 kez okundu.

Her kesin yolu bir gün mutlaka Tapu dairesinden geçer, ama biz emlakçıların durumu farklı… Bizler hemen hemen her hafta bir kaç kez uğradığımız yerlerden biride Tapu sicil müdürlüğüdür.

 Geçenlerde yine işlem yaptırmak adına Tapu dairesindeydim. Önce başvurumu internet üzerinden (randevu.tkgm.gov.tr)  yaptım evraklarımı tamamladım ve tam randevu saatinde numaram yandı ,ön başvuru işlemini gerçekleştirdim daha sonra yaklaşık 4,5 saat sonra işlem hazır mesajı geldi ve işlemi gerçekleştirdim.

 Bu süreç içerisinde orada beklerken içimden geçmişe yönelik bir analiz yaptım, geçen yıllarda tapuda o kadar çok şeyler değişmiş ki; bunlardan biri de bir satış yada işlem yaptırmak için haftalarca beklediğimiz o günler oldu.  Bir tapu akti için on beş yirmi gün beklediğimiz olurdu; o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Ne kötü günlerdi… Tapular daktilo ile yazılırdı.  O yıllarda personel gergin, mutsuz, insanlar stresli, işler uzuyor ve devreye birilerini sokanlar, memurlarla tartışanlar, bağıranlar çağıranlar ne günlerdi o günler çok şükür büyüyen ve gelişen bir Türkiye ile artık o günlerin esamisi bile kalmadı.

Asıl dikkatimi çeken son incelememde memurlar mutlu ve yüzleri gülüyor. Özverili çalışıyorlar, birbirleri ile iletişimleri güzel, güler yüzlü vatandaşa sorun üreten değil sorunu çözen bir memur zihniyeti ortaya çıkmış ve memur ile vatandaş ilişkisinin sevindirici bir seviyeye geldiği bizleri de mutlu etmiştir.

 Tapu dairelerinde artık vatandaşlara iyi davranılıyor, her soruya düzgün ve mütevazi cevaplar veriyorlar. Yaşlı insanlara daha duyarlı ilgili yaklaşıyorlar.

Bekleyen insanlar sadece işlerini ve verilen süreyi bekliyor; kimse gergin değil en önemlisi işleri hızlı ve seri bir şekilde çözüme kavuşturuluyor. Hal böyle olunca biz emlakçılar da gelinen bu durumdan oldukça memnun oluyoruz. Emlak sektörünün bir temsilcisi olarak bu tablodan çok gurur duydum .

Sivas Tapu ve Kadastro XX Bölge Müdürlüğüne Öncelikle yönetici müdürlerimize ve özveriyle ve azimle çalışan tüm personele yüreklen teşekkür ederim ..

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle esen kalın…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü