Hüseyin AKTAŞ ALLAH(CC) BİLİNCİ OLUŞAN GENÇLİK HEDEFİMİZ OLMALIDIR! 
ALLAH(CC) BİLİNCİ OLUŞAN GENÇLİK HEDEFİMİZ OLMALIDIR!
Hüseyin AKTAŞ

ALLAH(CC) BİLİNCİ OLUŞAN GENÇLİK HEDEFİMİZ OLMALIDIR!

Bu içerik 132 kez okundu.

Gençliğimiz geleceğimizdir. Gençliğe gelecekte aydınlık günler bırakmak boynumuzun borcudur. İçinde yaşadığımız çağdan da bu çağın içindeki kirlenmişliklere bulaşmış gençlikten de şikayet etme hakkımız yoktur.

Her an her türlü savrulma ile karşı karşıya kalabilecek bir gençlik portresi ile karşı karşıyayız. Onlara acımak meseleyi halletmez. Ya da gençlerimizi problemler yumağının içine hapsetmekte meseleyi çözmez.

Genç bir nüfusa sahip olmak bizim için büyük bir potansiyel ve avantajdır. Bu avantajı lehimize çevirecek iş, oluş ve eylemlerin altına imza atmamız gerekmektedir. Bunun yolu da Allah(cc)'lı, anlamlı ve ahlaklı bir hayat sürmekten geçer.

İnsan amaçsız yaşayamaz. Amaçlara ulaşmak içinde bir takım araçlar gerekmektedir. Araçlar amaçsallaştırılmamalı, amaca ulaşmak için kullandığımız yol ve yöntemlerde kutsanmamalıdır.

İçinden çıkamadığımız hususta tam budur. Amaç nedir araç nedir?

Amaca ulaşmak için meşru araçlar nelerdir? Bütün bu soruların cevabını doğru zeminde aramalıyız. Bu zemini doğru ve dürüst oluşturmadığımız zaman büyük bir emek, büyük bir umut kaybı yaşamak mümkün olacaktır.

Küreselleşen dünya da gücü elinde bulunduran Batı maalesef iyi sınav verememektedir. Yanlış uygulamaları ile batı/l ve modern güçler kendi sonlarını hazırlamaktadır. Bizler Müslümanlar olarak bu hazin tablo karşısında duyarsız ve umarsız olmamız mümkün değildir.

Tüm dünya terör illeti ile karşıya ise bunun sorumlusu ne müslümanlardır nede İslam. Bunun tek sorumlusu vardır. Oda kendi hegemonyalarını korumak adına her tür ilkelliği meşru sayan, güç ve otoritesine inanarak yeryüzünü yaşanmaz hale getiren batı/l ve modern güçlerdir.

Müslüman olmak yaşadığımız dünyaya, insanlığa, doğaya, tabiata ve Allah(cc)'a karşı sorumluluk bilinci kuşanmamızı zorunlu kılmaktadır.

Gelecek bizimle şekillensin istiyorsak, geçmişe övünmek ve dövünmekle meşgul olamayız. Gençlik üzerinde yoğun ihya, inşa ve imar faaliyetleri yürütmeli, onlara Allah(cc) bilinci aşılamalı, Allah(cc)'lı anlamlı ve ahlaklı iş, oluş ve eylemler sergilemeleri gerektiğini öğretmeliyiz.

Rabbimizin sesine her daim kulak vermeliyiz.

"Allah'ı unutan ve bu yüzden Allah'ın da kendilerine öz benliklerini unutturduğu kimseler gibi olmayın! İşte onlar yoldan çıkan kimselerdir."

Hașr, 59/19

Hayatını O(cc)'nun emir ve nehiyleri doğrultusunda şekillendiren bir gençlik yetiştirmek için canla başla çalışmalıyız.

Gençliğin okuması, araştırması, sorgulaması, değer üretmesi, hiç bir kimseyi ötekileştirmemesi, hiç kimseye kapıkulu olmaması, ülkesini, vatanını, bayrağını, ezanını, Kur'an'ını her türlü menfaatinden önde görmesi gerektiğini öğretmeliyiz.

Unutmayalım ki;

Geleceğe ümitle bakabilmenin yolu sağlam karakterli, özverili, dürüst ve şahsiyetli bir neslin oluşması ile mümkün olacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek