Kerim Çayır EMLAKÇIKLIK MESLEĞİ VE SORUNLARIMIZ 
EMLAKÇIKLIK MESLEĞİ VE SORUNLARIMIZ
Kerim Çayır

EMLAKÇIKLIK MESLEĞİ VE SORUNLARIMIZ

Bu içerik 587 kez okundu.

Kıymetli okurlarım…

Mesleğimizi en iyi yerlere getirmek ve mevcut eksiklerimizi tamamlayarak, bunlarla ilgili gerekli sorun ve sıkıntılarımızı çözecek görüş ve fikirleri üretmek bizlerin asıl amacıdır.

Meslektaşlarımız için faydalı bilgiler edinip, mesleğin önünü açacak fikirleri arzetme, yanlışları görüp düzeltilmesi için çabalar sarf etmek, dernek yönetimi olarak bizim öncelikli görevimizdir. Büyükler ne demişler, ağlamayan bebeğe kimse mama vermez…

Geçtiğimiz günlerde Sivas emlak müşavirleri yönetim kurulu ve İstanbul Marmara Emlak Müşavirleri yönetim kurulu Başkanımız mesleğimizin duayeni Adnan Yeşiltaş ile bizim en çok iştigal olduğumuz, Tapu Kadastro Daire Başkanımız ve aynı zamanda hemşerimiz olan Adnan Kahveci beyi Ankara’da makamında ziyaret ettik.

Çok verimli geçen ziyaretimizde, halen çalışmaların devam ettiği meslekle ilgili iyileştirmeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Yıllardır meslektaşlarımız, tapu dairelerine bir yabancı gibi girip çıktığı gibi halen tapu işlemlerinde birçok sorun ile karşı karşıya kalıyor.

 Hiçbir hakimiyetinin olmadığı günümüzde emlakçılarımız, aşikardır ki; hiçbir şekilde geldikleri bu konumdan memnun değillerdir.

Türkiye’nin her yerinde Emlakçılar hep sorunlar ile karşılaşmaktadır. Durup düşünmek gerekir…

Dünyada en popüler sektör olan emlakçılık günümüzde neden geriye doğru giden bir sektör haline gelmiştir. Neden hala bir şeyler yapılamıyor.

Umuyorum ki; en kısa zamanda yaşadığımız bu sorunların üstesinden geleceğiz. Yaşanan bu sorunlardan tapu dairelerinde görevli memurlarda muzdariptir. Çünkü en çok karşılaştıkları ve iş yaptıkları kişilerin emlakçılar olduğunu biliyorlar. Her türlü iyileştirmelerin, her kesimin menfaatine olacaktır. Mesleğimizin saygınlığı için yapılan her çalışma kutsaldır. Diğer bir yazıda görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü