Sivas, yatırımcılarını bekliyor 

Sivas, yatırımcılarını bekliyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Sivas İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, “Etlik Tavuk üretiminde Sivas’ın da içinde olduğu 3 ilde yeniden sıfırdan kurulumları yapabileceğiz. Yani müracaatta bulunan kişiler ve firmalar kriterlere uyduğu zaman sıfırdan üretim tesisi açabilecekler. Yatırımcıları Sivas’a bekliyoruz. Sivas olarak bizler yine en çok proje üreten en çok sözleşme imzalamaya hak kazanan iller arasında yer alacağız” dedi.

Sivas, yatırımcılarını bekliyor
Sivas, yatırımcılarını bekliyor Sivas Memleket
Bu içerik 75976 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Ipard 2 Programı kapsamında 3. Çağrı ilanına çıktıklarını belirten Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Sivas İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, Sivas’ın her zaman ilk 3 il arasında yer aldığını ve projelere yönelik sözleşmeler imzalanarak hayata geçirildiğini söyledi.

Süt Üreten Tarımsal İşletmeler, Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler, Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler ve Yumurta Üreten Tarımsal İşletmelere yönelik yüzde 40 – yüzde 70 oranına hibe verileceğini belirten Genç; “Belirlenen projelere 722 milyon TL’nin üzerinde hibe desteği sağlanacak. Ipard programının uygulandığı 42 ilde etlik tavuk üretimi yapılacak işletmelerin modernizasyonu yapılabiliyor iken aralarında Sivas’ın da yer aldığı sadece 3 ilde sıfırdan kurulacak etlik tavuk üretimi yapacak işletmeler destek kapsamına alınacak” dedi.

Özellikle Sivas’ta bulunan yatırımcıların bu imkânı değerlendirmeleri gerektiğinin altını çizen Genç; “Normalde et tavukçuluğu (piliç üretimi) ile ilgili 42 ilimizin tamamına modernizasyona açık bir çağrımız var. Ancak Sivas’ın da içinde olduğu 3 ilde yeniden sıfırdan kurulumları da yapabileceğiz. Yani müracaatta bulunan kişiler ve firmalar kriterlere uyduğu zaman sıfırdan üretim tesisi açabilecekler. Yatırımcıları Sivas’a bekliyoruz. Etlik tavuk üretiminde yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımızın projelerini hazırlayıp 1 Mart – 5 Nisan 2018 tarihleri arasında koordinatörlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir. Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi (Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği , ve Seracılık v.b. alanlar ) , Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi , Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürün İşletmeleri , Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği , Makine Parkları , Yenilenebilir Enerji Yatırımları % 55 hibe oranıyla desteklenecek olup bu kapsamda 382 milyon TL hibe desteği sağlanacak. Bu alanlarda yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımızın projelerini hazırlayıp 12 Şubat-15 Mart 2018 tarihleri arasında koordinatörlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir. Verilen desteklemelerin yüzde 75’ini Avrupa Birliği kaynaklarında destekleniyor. Ayrıca Ipard yatırımlarında KDV muafiyeti bulunduğunu, Sözleşme imzalayan her bir yatırımcımızın başkaca müracaatlara gerek olmadan KDV muafiyetine sahip olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Sivas olarak bizler yine en çok proje üreten en çok sözleşme imzalamaya hak kazanan iller arasında yer alacağız. Koordinatörlük olarak gerek ben , gerek her bir uzman arkadaşımız ilimize bu yatırımların kazandırılması anlamında yatırımcılarımız her daim yanında yer alacak onlara her türlü bilgilendirmeyi sağlayacaktır. Yatırım yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı koordinatörlüğümüze davet ediyoruz” ifadelerini kulandı.

 

 

Sivas yatırımcılarını bekliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü