“Sivas’a 30 milyonluk yatırım yaptık” 

“Sivas’a 30 milyonluk yatırım yaptık”

Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, 2017 yılında Sivas’a 30 milyonluk bir yatırım yaptıklarını belirterek, “Geçen sene yaklaşık 180 km polietilen hat, 20 km’lik çelik hat ve 25 km’lik servis hattı imalatı gerçekleştirdik. Sivas’taki bütün ilçelere gaz vermeyi planlıyor ve yatırımlarımızı yapıyoruz” dedi.

“Sivas’a 30 milyonluk yatırım yaptık”
“Sivas’a 30 milyonluk yatırım yaptık” Sivas Memleket
Bu içerik 79279 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, Zara, Kangal, Gemerek, Divriği ve Gürçayır Beldesi’ne gaz arzının sağlandığını, ilçelerde doğalgaza oldukça ilgi gösterildiğini söyledi.Gürün ilçesine de gaz verildiğini ancak dağıtımla ilgili sorunlar yaşandığını belirten Yıldırım; “Gürün ilçesinde Haziran ayında gaz kullanımına başlanacak. Hedefimiz 17 ilçenin tamamına gaz vermek. Gaz arzını sağladığımız ilçelerde abone sayıları oldukça iyi. İnsanlar rahat bir nefes aldı” dedi.2017 yılında başarılı çalışmalara imza atıldığını vurgulayan Yıldırım, “Sivas’ın zor bir coğrafyası var ama gaz arzını sağlayamadığımız ilçelere daha farklı yöntemlerle gaz vereceğiz. 2017 yılında Sivas’a 30 milyonluk bir yatırım yaptık. Geçen sene yaklaşık 180 km polietilen hat, 20 km’lik çelik hat ve 25 km’lik servis hattı imalatı gerçekleştirdik. Sivas’ın coğrafyasını ve gaz arzını sağladığımız Zara, Kangal, Gemerek, Divriği ve Gürçayır Beldesi olmak üzere 4 ilçe ve 1 beldeye gaz verildi. Vatandaşlar doğalgaza oldukça ilgi gösterdi. Gürün’de de İstasyon yeri ve güzergâhla ilgili problemimizi geç çözdük. Ama yine de Gürün’de yatırımımızı yaptık ve regülatörümüzü koyduk. Gürün’e gaz arzını sağladık ancak dağıtımla ilgili İstasyon kurulumu ve hattın kurulumu ile ilgili inşaat devam ediyor. Herhangi bir aksaklık yaşanmazsa Haziran ayında doğalgaz kullanımına başlanacak. Aynı zamanda hali hazırda devam eden Sivas merkez, Şarkışla ve Suşehri’nde devam eden yatırımlarımızı da tamamlamayı planlamıştık. Büyük ölçüde Suşehri’nde yatırımlarımızı tamamladık. Şarkışla’nın bir mahallesi hariç kalan kısımlarda çalışmalar tamamlandı. Mevsim şartları dolayısıyla kalenin bir kısmında çalışmalar yapılacak. Yine bu yıl Sivas merkezde Sivas nereye doğru büyüyorsa bizde oraya yatırım yapacağız. Vatandaşlar doğalgaz kullanımından memnun. İlçelere verilen doğalgaz sebebiyle göçün de önlenebileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“2018 YILINDA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Sivas ve ilçelerinde doğalgaz kullanımın yaygınlaştırılacağını da kaydeden Yıldırım sözlerini, “2018 yılında yine yatırımlarımız devam edecek. Sivas merkezde ve ilçelerde yapacağımız yatırımlar daha da fazla olacak. Hali hazırdaki bütün ilçelere imar ve yol problemi olmayan her yere gaz vermeyi planlıyoruz. 2 yıl içerisinde bütün ilçelere gaz vermeyi planlıyoruz. İlçelerde yol ve imar problemi çok fazla. Doğalgazın tüm ilçelere verilmesi için vatandaşında taşın altına elini koyması lazım” şeklinde sonlandırdı.

“Sivas’a 30 milyonluk yatırım yaptık”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü