Hacegan, milli ve manevi değerleri öğretiyor 

Hacegan, milli ve manevi değerleri öğretiyor

Hacegan Dostluk ve Kardeşlik Derneği Sivas şubesi, ‘Gençlerle El Ele Gönül Gönüle’ projesi adı altında bugüne kadar birçok etkinlik gerçekleştirdi. Derneğin Proje Koordinatörü Kadir Taşseten amaçlarının milli ve manevi değerleri gençlere öğretmek olduğunu söyleyerek daha birçok etkinlik yapacaklarını ifade etti.

Hacegan, milli ve manevi değerleri öğretiyor
Hacegan, milli ve manevi değerleri öğretiyor Sivas Memleket
Bu içerik 84425 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Hacegan Dostluk ve Kardeşlik Derneği Sivas şubesi, Sivaslı gençlere milli ve manevi değerleri aşılamak amacı ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla bu güne kadar bir çok etkinliği hayata geçiren dernek, bundan sonraki süreçte de seminer, gezi ve çeşitli etkinlikler düzenlemeyi planlıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren dernek Proje Koordinatörü Kadir Taşseten, ‘’Bu proje Sivas ilinde gençler için hazırlanmış sosyal uyumluluk ve farkındalık projesidir. ‘Değerlerini unutanlar kaynaksız ırmağa, köksüz ağaca benzer’ sözünden yola çıkılarak, günümüzde kaybetmekte olduğumuz milli ve manevi değerlerimizi, yapılacak faaliyetlerle tekrar hayatımıza katmayı hedefliyoruz. Gençlere sevgi, saygı, sorumluluk, adalet yardımseverlik, doğruluk, dürüstlük, güven, hoşgörü, alçakgönüllülük, cömertlik, anne ve babaya saygı, güzel ahlak, empati, kanaatkarlık, çalışkanlık, sabır, misafirperverlik, manevi değerlerin anlatıldığı toplumsal rol ve görevler konularında toplumsal uyum seminerleri veriyoruz.

Kendi hayatlarında ve ileriki yaşamlarında örnek almaları maksadıyla, tarihte önemli rol üstlenmiş şahsiyetler ve geçmişten bugüne yaşamış ve yaşayan manevi şahsiyetleri tanıtıyoruz.

Amacımız, şahsiyetli, güçlü, mille ve manevi değerle sahip olan nesiller yetiştirilmesi’’ dedi.

Hacegan milli ve manevi değerleri öğretiyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”