“9 şiddetinde depreme dayanır” 

“9 şiddetinde depreme dayanır”

AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Yeni Numune Hastanesine çürük raporu verildiği yönünde ki iddialara cevap verdi. Hastne binasının zemininin yumuşak olması ve su çıkmasının çürük anlamına gelmediğini söyleyen Şahin, ‘’Zemine göre bilimsel hesaplamalarla temel atılıyor. Vatandaşlarımız rahat olsun, hastane 9 şiddetinde olası depreme bile dayanır’’ dedi.

“9 şiddetinde depreme dayanır”
“9 şiddetinde depreme dayanır” Sivas Memleket
Bu içerik 83358 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Son zamanlarda dillerden dile dolaşan ‘Yeni Numune hastanesine çürük raporu’ verildiği söylentisi vatandaşları tedirgin etmişti. Gazetemizin dünkü sayısında yer alan haber sonrası söylentilere açıklık getiren AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, ‘’Hastanede çürüklük diye bir şey yok’’ dedi. Şahin deprem mevzuatı sonrası özellikle toplu yaşam olan binaların 9 şiddetindeki depreme dayanacak şekilde inşa edildiğini söyleyerek, ‘’1999 depreminden sonra bir deprem mevzuatı çıkartıldı. Bu mevzuat öncesinde yapılan binalar sağlam olsa dahi deprem mevzuatına uymadığı yönünde raporlar veriliyor doğal olarak. Bu rapor o binanın çürük olduğunu göstermiyor tabiki. O deprem yönetmenliğinden sonra yapılan bütün kamu binaları, okullar, hastaneler başta olmak üzere 9 şiddetinde depreme dayanıklı olarak yapılıyor. Yeni Numune hastanesi de 9 şiddetinde depreme dayanıklı bir şekilde inşa edildi. Zemine göre bilimsel hesaplamalar yapılıyor ve ona göre güçlendirmeler yapılıyor. AK Parti döneminde yapılan hastanelerimiz okullarımız başta olmak üzere hepsi 9 şiddetinde depreme dayanıklı. O nedenle vatandaşlarımız rahat olsun. Hastanede çürüklük diye bir şey yok.

Zemin yumuşak, su çıkıyor ama bina zaten zemine göre yapıldı, kazıklarla güçlendirilmiş bir şekilde yapıldı. Öyle bir sıkıntı yok. Bu söylentiler cidden üzücü. 2015 yılında yapılmış yeni bir bina ve çürük olması mümkün değil. Şimdi hastanemizin yanına 150 milyon liralık üçüncü blok yapılacak. Bir yere 1 milyon lira gelse abat oluyor. Burada 150 milyon lirada söz ediyoruz’’ dedi.

“9 şiddetinde depreme dayanır”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”