Binalar tarihi dokuya yakışmıyor 

Binalar tarihi dokuya yakışmıyor

Sivas Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Kerim Çayır, Nüfus Müdürlüğü ve Tapu Ve Kadastro 20. Bölge Müdürlüğü binalarının Sivas’ın tarihi dokusuna yakışmadığını söyledi.

Binalar tarihi dokuya yakışmıyor
Binalar tarihi dokuya yakışmıyor Sivas Memleket
Bu içerik 78741 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Kerim Çayır, “Sivas Tapu Ve Kadastro Bölge Müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüğü’nün hizmet verdiği binalar oldukça eski. Bu kurumlarda vatandaşlara verimli bir şekilde hizmet verilemiyor. Kurum Müdürleri ilgili yerlere yeni binaların yapılması noktasında girişimlerde bulunmaları gerekir diye düşünüyorum” dedi.

Hazine arazilerinin Sivas’ta oldukça fazla olduğunun da altını çizen Çayır; “Sivas Tapu Ve Kadastro Bölge Müdürlüğü’nde her gün yüzlerce işlem yapılıyor. Her işlem başına 225 TL döner sermaye işlem ücreti alınıyor. Dolayısıyla vatandaşın cebinden oldukça fazla para çıkıyor. Buna rağmen vatandaşlara atıl bir binada hizmet verilmeye devam ediliyor. Nüfus binasının bulunduğu alanda atıl durumda. Yüzlerce insan oraya giderek hizmet almaya çalışıyor. Tapu Bölge Müdürlüğü Köy Hizmetlerinin eski binasını değerlendirip tadilat yapıp para harcadılar ve orada hizmet vermeye çalıştılar. Ancak görüntü olarak hiç hoş değil. Ev almak veya satmak adına oraya giden vatandaş hiç rahat değil. Binanın içerisinde havalandırma boruları çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor. Burası bir de Bölge Müdürlüğü. Sivas Tapu Ve Kadastro Bölge Müdürlüğü’ne arazi tahsis edilerek yeni bir bina yapılması gerekiyor. İnsanların orada oturacağı alım satım yaparken rahat edebileceği ortamların oluşturulması gerekiyor. Sivas’ta oldukça fazla hazine arazisi var. Bir yer tahsil edilip yeni bir binada vatandaşa daha iyi hizmet verilmesini istiyoruz. Aynı şekilde Nüfus Müdürlüğü de bulunduğu durumdan kurtarılmalı. Onlarca insan bir iş hanının içerisinden girip çıkması hiç hoş değil. Projeler sunulması halinde ödeneğin çıkacağından da eminim. Yeter ki idareciler gayret göstersinler” ifadelerini kullandı.

 

Binalar tarihi dokuya yakışmıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”