“Sivas’a 366 milyon TL’lik yatırım kazandırdık” 

“Sivas’a 366 milyon TL’lik yatırım kazandırdık”

Tarım Platformunun ilk toplantısında tarım, hayvancılık, arıcılık ve kanatlı hayvanlara yönelik verilen desteklemeler el alındı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun ev sahipliğini yaptığı toplantıda Sivas İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, 2016 yılında 154 milyonluk hibe verildiğini belirterek; “2017 yılında IPAD2 programı kapsamında 61 projeye hibe verdik. IPAD 2’nin çağrı döneminde 61 proje tamamlandığı zaman yaklaşık 63 milyonluk yatırım ilimize yapılmış olacak. 40 milyon TL’nin üzerinde projelere hibe ödemiş olacağız. IPAD1 ve IPAD 2 kapsamında 366 milyon TL’lik yatırımı Sivas’a kazandırdık” dedi.

“Sivas’a 366 milyon TL’lik yatırım kazandırdık”
“Sivas’a 366 milyon TL’lik yatırım kazandırdık” Sivas Memleket
Bu içerik 79076 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

2018 yılı Tarım Platformu yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Sivas İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç’in ev sahipliği yaptığı toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Turgut Hastaoğlu ve çok sayıda Tarım Platformu üyeleri katıldı.

Toplantıda 2017 yılında yapılan desteklemeler ve yapılacak olan desteklemeler hakkında bilgi veren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Sivas İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bir kuruluşu olarak Tarım ve hayvancılığa dayalı işlem tesislerini, kırsal turizmi yenilenebilir enerji kaynaklarını makine ve ekipman gibi IPAD programında belirlenmiş bir çok alanı destekleyen bir kuruluşuz” dedi.

Sivas’ta verilen hibelere yönelik bilgiler veren Muhammed Ali Genç, “Bizler hibe programları ile kırsal ekonomik faaliyetlerin geliştirilmesini ve çeşitlendirilmesini amaçlıyoruz. Kırsaldaki yaşayan nüfusumuzun ekonomik verimliliğinin arttırılmasını, yaşamış oldukları kırsal bölgelerden kente olan göçün engellenmesini, üretmiş oldukları ürünlerin katma değerinin en yüksek şekilde işleme tesislerinde ülkemizin ekonomisine faydalı hale gelmesini amaçlıyoruz. Bu kapsamda koordinatörlüğümüz olarak IPAD 1 dönemini 2016 yılı sonu ile kapattık. Burada 303 milyonun üzerinde ilimize yatırım yaptırdık. Yaklaşık 154 milyon civarında hibe verildi. IPARD 2 Programında 1 çağrıya çıktık. Proje kapsamında 61 projeye ilişkin sözleşme imzaladık. 61 projenin 30 tanesi sadece makine ekipman alımı ile ilgiliydi. Destekleme alan kişiler makine ekipmanlarını aldılar hibe ödemelerini gerçekleştirdik. 31 adet proje ise süt üreten tarımsal işletmeler, besi çiftliklerine yönelikti. Bu işletmelerin inşaatları bitti. Yıl içerisinde makine ekipman alımı yapacak. IPAD 2’nin çağrı döneminde 61 proje tamamlandığı zaman yaklaşık 63 milyonluk yatırım ilimize yapılmış olacak. 40 milyon TL’nin üzerinde projelere hibe ödemiş olacağız. IPAD1 ve IPAD 2 kapsamında 366 milyon TL’lik yatırımı ilimiz çiftçisine ve hayvancılıkla uğraşan kişilere kazandırmış olduk” ifadelerini kullandı.

 

 

“Sivas’a 366 milyon TL’lik yatırım kazandırdık”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”