YENİ HASTANE BİNASINDA ÜRPERTEN İDDİA 

YENİ HASTANE BİNASINDA ÜRPERTEN İDDİA

2015 yılında açılışı yapılan Yeni Numune Hastanesinin zemininden su çıktığı, bu nedenle duvarlarında çatlaklar oluştuğu, hastanede inceleme yapan müfettişlerin ise ‘Çürük’ raporu verdiği iddia edildi. İddialar arasında hastanenin 5 yıl içerisinde boşaltılması gerektiği de yer alırken, tedirginlik yaşayan vatandaşlar yetkililerden açıklama bekliyor.

YENİ HASTANE BİNASINDA ÜRPERTEN İDDİA
YENİ HASTANE BİNASINDA ÜRPERTEN İDDİA Sivas Memleket
Bu içerik 85007 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

 Yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren Yeni Numune Hastanesine ek bina yapılarak kapasitesinin artırılma çalışmaları devam ediyor. Ancak mevcut hastanede oluşan çatlaklar ve ‘çürük’ iddiaları ise vatandaşları tedirgin ediyor. Binanın henüz 2 yıllık geçmişi olmasına rağmen olağandan zeminden çıkan su nedeniyle binada çatlarkalr meydana geldiği iddia ediliyor. Gözle görülür sıkıntılara bir de ‘Çürük raporu verildi’ iddiaları eklenince vatandaşlar ve personelin tedirginliği hat safhaya ulaşıyor. İddialara göre Ankara’dan gelerek binanı inceleyen müfettişlerin raporunda, hastanenin 5 yıl içerisinde boşaltılması gerektiği vurgulandı. Zeminin yumuşak olması nedeniyle normalden fazla çökme yaşandığı da iddialara eklendi. Müfettişlerin raporunun ardından Sivas Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından da binanın incelendiği ancak bir sıkıntı olmadığı raporu tutulduğu iddialar arasında yer aldı.

BİLGİ VATANDAŞIN HAKKI

Günlük 10-15 bin vatandaşın sirkülasyon oluşturduğu hastanenin durumu hakkında iddialar günden güne çoğalırken olumlu veya olumsuz hiçbir açıklama yapılmaması tedirginliği arttırıyor. Vatandaşlar, ‘’Hastanenin görünüşte problemleri var. Çürük olduğu raporu verilmiş. Hastaneye girmeye tedirgin oluyoruz. Binlerce giren çıkan var, çalışanlar var, yatan hastalar var. Sivas yöneticilerinden bir açıklama bekliyoruz’’ dediler.

YENİ HASTANE BİNASINDA ÜRPERTEN İDDİA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”