Millet Camii'nin benzeri Sivas’a yapılacak 

Millet Camii'nin benzeri Sivas’a yapılacak

Sivas İl Müftüsü Recep Sükrü Balkan, Eski Numune Hastanesi’nin bulunduğu alana Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde yer alan Beştepe Millet Camii'nin benzerinin yapılmasının planlandığını, projede bazı değişikliklerin yapıldığını söyledi.

Millet Camii'nin benzeri Sivas’a yapılacak
Millet Camii'nin benzeri Sivas’a yapılacak Sivas Memleket
Bu içerik 81112 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

Sivas İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, yıkılan eski Numune Hastanesinin yerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki Beştepe Millet Camii'nin projesine yakın eşsiz cami yapılacağını söyledi.

O bölgede bulunan ve tarihi tescilli binanın yıkılmasının ardından çalışmalara başlanacağını vurgulayan İl Müftüsü Balkan; “Sivas’a gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a konu iletildi. Cumhurbaşkanımız Beştepe’de bulunan Millet Camii’nin projesine yakın bir proje olmasını istedi. Talimatlar doğrultusunda projede değişiklikler yapılıyor. Eşsiz bir camiyi Sivas’ta inşa edeceğiz inşallah” dedi.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve başta Sivas Valisi Davut Gül olmak üzere konuyu yakından takip ettiklerinin altını çizen Müftü Balkan, “Eski Numune hastanesinin bulunduğu alanda bulunan tescilli olan ancak herhangi bir tarihi önem taşımayan binanın yıkılması bekleniyor. Konuyla ilgili İl bürokratları çalışma yapıyor. O bina yıkılırsa meydan açılacak. O bölgeye Sivas’ı sembolize edecek büyük güzel bir camii yapacağız. Geçtiğimiz günlerde Sivas’a gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Sivas’a yapılması planlanan cami hakkında bilgi verildi. Kendilerinin bir takım talimatları ve tavsiyeleri oldu. Dolayısıyla projede bir takım değişiklikler yapılacak. İlimize yapılacak olan cami büyük ihtimalle külliyenin olduğu bölgedeki Beştepe’deki Milliyet camisinin bir benzeri olacak. Türkiye Diyanet Vakfımız ve Cami adına kurulmuş olan Merkez Cami Derneğimizle birlikte il bürokratlarının da içinde bulunduğu bir heyet ile biz bu camiyi yapacağız. Yani bu camimiz devletimiz tarafından yapılacak. Şuanda projede değişikliğe gideceğiz. Sivas Valisi Davut Gül konuyla bizzat ilgileniyor. Zaman zaman görüşüyoruz. Sadece o binanın yıkımıyla alakalı süreç var. Onun dışına camiye bağışta bulunacak insanlar var. İnsanlar bize gelip soruyorlar. Tam teşekküllü güzel bir cami yapmak istediğimiz için biraz sarktı. En kısa sürede inşaatına başlayacağız inşallah. Türkiye Diyanet Vakfı ve Merkez Cami Derneğimiz aracılığıyla Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın himayelerinde ve il bürokratları ile birlikte hareket ettiğimiz projeye yakın zamanda hayata geçirilecek” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Millet Camii'nin benzeri Sivas’a yapılacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”