Sahtekarlığı mahkemede 

Sahtekarlığı mahkemede

Sahtekarlığı mahkemede
Sahtekarlığı mahkemede Sivas Memleket
Bu içerik 95095 kez okundu.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Kadriye Geneş, habercilik adı altında bir internet sitesinde Mehmet Bakır isimli şahsın yaptığı iftiralara yönelik açıklama yaparak, ‘‘Bu kişiyi, özel belgede sahtecilik suçu ile 2016 yılında mahkemeye verdik’’ dedi. Bakır’ın sahte belge ile kendisini gazetede çalışıyormuş gibi gösterdiğini söyleyen Geneş, ‘’2012 yılında ben Ankara’da olduğum dönemde bu şahıs benim imzamı kullanarak gazetede çalışıyormuş gibi işlem yapmış. Ben daha sonra Sivas’a geldiğimde gazetemizde personel olarak çalışıyor olduğunu gördüm. Çalışmadığı bildiğim için kayıtları inceledim. Benim imzamı kullanarak sözleşme hazırladığını ve 15.10.2012 ile 21.02.2013 tarihleri arasında kendisini gazetede çalışmış gibi gösterdiğini anladım. Konuyu adli makamlara bildirdik ve savcılık ‘Özel evrakta sahtecilik’ suçundan soruşturma başlattı’’ dedi.

UZMANLIK RAPORU İLE SAHTECİLİK TESPİT EDİLDİ

Suç tespitinin üzerine savcılık tarafından açılan davanın Sivas 1. Asliye Ceza Mahkemesinde devam ettiğini belirten Kadriye Geneş, sahte sözleşmedeki imzanın kendisine ait olmadığının uzmanlık raporu ile tespit edildiğini söyledi. Raporda, ‘’Sivas Cumhuriyet Gazetesi Belirli Süreli Hizmet Sözleşmesi fotokopisi üzerinde Kadriye Geneş adına atılı imza ile Kadriye Geneş’in mukayese imzaları arasında, suret belge üzerinden teşhis ve tespit edilebilen bulgular kadarıyla yapılmak zorunda kalınan karşılaştırma neticesinde; bahse konu imzanın, mevcut mukayese imzalarına kıyasen, Kadriye Geneş eli ürünü olduğunu gösterir nitelik ve yeterlikte uygun karakteristik bulgular tespit edilememiştir’’ ifadelerine yer verildi.

AÇIKTAN ŞANTAJ

Mehmet Bakır isimli şahsın kendisiyle olan davasının dışında birçok sabıka kaydının da olduğunu hatırlatan Kadriye Geneş, eşi ve kendisine yapılan saldırıların altında maddi çıkar elde etmek olduğunu ifade etti. Geneş, ‘’Asılsız yazıların yayınlanması sürecinde Mehmet Bakır’ın avukatı ile eşim Nuri Geneş’in görüşmeleri oldu. Şahsın avukatı, Mehmet Bakır’ın para talebinin olduğunu söyledi. 50 bin lira verilmezse haberlerin devam edeceğini iletti. Bu görüşmenin ses kaydı mevcut ve savcılığa iletildi’’

MAHKEMEYE MÜDAHALE

Sahte kimlik konusunda devam eden bir mahkeme olduğunu ve bu mahkemede sanığın Zehra Kayapınar olduğunu belirten Kadriye Geneş, ‘’Haber adı altında öyle yazılar yazılıyor ki, bu şahıs sanık Zehra Kayapınar’ı hiçbir dayanağı olmaksızın aklamaya çalışıyor. Mahkeme sürecine müdahale anlamına gelen bu yazılar hakkında gereğinin yapılacağına inanıyorum’’

YARGI CEVABINI VERECEK

Geneş, ‘’Sivas Medya Center bünyesinde faaliyet gösteren gazetemiz, meslek ilke ve ahlakı doğrultusunda yayın hayatına devam etmektedir. Ülkemiz ve Sivas’ımızın faydasına olan her türlü faaliyetin yanında olan ve sadece gazetecilik adına yayın yapan şirketimizin, kimsenin şantajına boyun eğmeden doğru yolunda ilerleyeceğini bir kez daha hatırlatırım. Şahsıma, eşime ve ayrım yapmadan her Sivaslının sesi olan gazetemize yapılan bu mesnetsiz saldırılara, adil yargımızın en doğru cevabı vereceğine inanıyorum’’ dedi.

 

 

Sahtekarlığı mahkemede
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”