Okul harçlığını, dondurucu soğukta gitar çalarak çıkartıyor 

Okul harçlığını, dondurucu soğukta gitar çalarak çıkartıyor

Sivas’ta 16 yaşındaki lise öğrencisi harçlığını çıkarmak için dondurucu soğuğa rağmen gitar çalıp şarkı söylüyor. Yeteneğini gelire dönüştüren genç, sıfırın altındaki hava sıcaklığında günde yaklaşık 2 saat gitar çalıp, günlük ortalama 40-50 TL para kazanıyor.

Okul harçlığını, dondurucu soğukta gitar çalarak çıkartıyor
Okul harçlığını, dondurucu soğukta gitar çalarak çıkartıyor Sivas Memleket
Bu içerik 84399 kez okundu.

Sivas’ta 16 yaşındaki lise öğrencisi okul harçlığını çıkartmak için, dondurucu soğuğa aldırış etmeden kaldırımlarda gitar çalıyor. Sivas’ta 16 yaşındaki lise öğrencisi Tufan Şenyurt, aile bütçesine katkı sağlamak ve okul harçlığını çıkartmak için, dondurucu soğuğa aldırış etmeden kaldırımlarda gitar çalıyor. Yeteneğini gelire dönüştüren genç, sıfırın altındaki hava sıcaklığında günde yaklaşık 2 saat gitar çalıp, günlük ortalama 40-50 TL para kazanıyor. Şenyurt iki aydır bu yolla gelir elde ettiğini belirterek, “Kimseye yük olmadan, kimseye muhtaç olmadan harçlığımı çıkartıyorum. Hava eksi beşte olsa eksi 10 da olsa çalıp harçlığımı çıkartıyorum. Lise ikinci sınıf öğrencisiyim. Kazandığım para okul harçlığına gidiyor. Genelde bana fazla para kalmıyor. Amatör sayılırım, son bir yıldır gitar çalıyorum. Aslında hiç aklımda yoktu gitar çalmak. Benim biraz Barış Akarsu hayranlığım var. O gitar ondan gördüm o çalıyordu. Aldım öyle çalmaya başladım. Bu işi 2-3 aydır paraya çeviriyorum. Baktım insanlar dışarıda çalıyor, benim de bir eksiğim yok çalabilirim dedim. Genelde insanlar sesin güzel yarışmalara katıl diyorlar” dedi.

Okul harçlığını dondurucu soğukta gitar çalarak çıkartıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan_58     2018-01-09 bu gençlere fırsat tanınmalı..tirilyonluk arabalara binenler, bir viskiye 3 bin lira ödeyenler, dindarlık pazarlığı üzerinden her yıl haza gidip övünenler..birazda fakir fukaraya yardımda bulunsalar onlardan daha hayırlı değil mi...Allah sonumuzu hayreylesin ama hiç iyiye gittiğimiz söylenemez..Komşusu açken tok yatan bizde değildir demiyomu efendimiz...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”