“İstihdama yönelik projeler hayata geçirilmeli” 

“İstihdama yönelik projeler hayata geçirilmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, Sivas merkez ve 17 ilçede istihdama yönelik yatırımlar yapılması gerektiğini, köylerdeki ve mezralardaki alt yapı, su, kanalizasyon ve yol sorunlarının da giderilmesi gerektiği kaydetti.

“İstihdama yönelik projeler hayata geçirilmeli”
“İstihdama yönelik projeler hayata geçirilmeli” Sivas Memleket
Bu içerik 81734 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı Sadık Güller, Sivas merkez ve ilçelerinde istihdam alanları oluşturulması gerektiğini, insanların yaşadıkları yerde yaşamlarını sürdürebilmeleri gerektiğini söyledi.

17 İlçenin de geliştirilmesi adına girişimlerde bulunulması gerektiğinin altını çizen Güller, “Bizler burada zaman zaman eleştirilerde buluyoruz. Bizim tek derdimiz ilçelerde ve köylerde bulunan eksikliklerin giderilmesi noktasında. Yapılan işlerle yapılamayan işlerle ilgili değerlendirmeler yapıyoruz” dedi.

Ancak yol ve bazı eksikliklerin giderilmesi noktasında iktidar partisinin farklı bir algı oluşturduğunu savunan Güller, “Sivas’ın istihdam ve öğrenci alanında eksiklikleri var. İstihdama yönelik projeler hayata geçirilmeli. Bu konuda yatırımlar yapılsın. 2 bine yakın köy ve mezramız var. 4 yıldır buradayız. Bana bir tane örnek köy gösterebilir misiniz?. Alt yapısı, yolu, içme suyu ve kanalizasyonu düzgün olan kaç köyümüz var. Bütün köylerimizin hizmeti alanı içinde örnek köy olarak olmasını istiyoruz. İlçelerimizde istihdam alanları oluşturulmalı. İlçelerimiz geliştirilmeli. Ne hikmetse Divriği ile ilgili, 15 yıldır iktidar partisi diğer 16 ilçeyi bırakmış ilçemle ilgili sanki hiç yol yokmuş veya biz hizmet istemiyoruz gibi bir algı oluşturuluyor. Benim ilçemle ilgili neden konuşma yapılıyor. Divriği’ye kilit parke taşı yapılmışsa biz teşekkür etmesini de biliriz. Bugün ki iktidar partisi yetkilileri veya Bakanları ilçemize geldiğinde nezaket ve siyaset icabı değil misafir olarak hoş geldin demesini de biliyoruz. Ancak buradan konuşuyoruz sanki Cumhuriyet döneminden belli Divriği’ye hiçbir şey yapılmamış son 15 yıl içinde benim ilçemin yolları Paris’in yolları gibi olmuş. Aslında olmalı da. Yapılan işler devletin bütçesinden yapılıyorsa kusura bakmayın biz sizin ilçenize şunu yaptık, teşkilatımız çok iyi çalıştı diye söylemenin bir getirisi olacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı. 

“İstihdama yönelik projeler hayata geçirilmeli”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”