Geneş Çifti’nden iddialara belgeli cevap! 

Geneş Çifti’nden iddialara belgeli cevap!

Geneş Çifti’nden iddialara belgeli cevap!
Geneş Çifti’nden iddialara belgeli cevap! Sivas Memleket
Bu içerik 105204 kez okundu.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Kadireye Geneş, geçtiğimiz günlerde sivasmit adlı internet sitesinde kendisi ve eşi Nuri Geneş hakkında “Gazete patronlarının banka dolandırdığı iddiası” ve “Sahte evrak düzenlediği iddia edilen gazete patronları yakayı ele verdi” başlığıyla yayınlanan iddialara belgeleriyle yanıt verdi. Sözkonusu iddialarla ilgili konuşan Kadiriye Geneş, iyi niyetten uzak bir anlayışa sahip olanlarla internet sitesi üzerinden karalama amaçlı yayın yaparak kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi alışkanlık haline getiren Mehmet Bakır’ın fitne üretmeye çalıştığını kaydetti. Geneş diğer yandan, Mehmet Bakır’ın kendi avukatı vasıtasyıla haber yapmama karşılığında 50 bin TL isteğini, bu para tarafına verilmez ise haber yapacağını, bu teklifin tarafınca kabul edilmemesi üzerine söz konusu iddiaların gündeme taşındığını söyledi.  

 

İŞTE İDDİLARI YALANLAYAN BELGELER

Söz konusu “Sahte Nüfus Cüzdanı düzenleyerek banka dolandırıcılığı” iddiası ile ilgili Sivas Nüfus Müdürü Hasan Tibetlioğlu’nun konuyla ilgili vermiş olduğu yazılı ifadesinde Kadireye Geneş’in müdürlüklerine hiç gelmediği ve söz iddaya sebep olan belge ile ilgili imzasının bulunmadığını beyan etti. Tibetlioğlu, yurt dışında yaşayan Zübeyde Arslan adına  ilgili ülke konslosluğu  adına sahte mühür ve imza ile kullanılarak 2 adet  sahte vekalet düzenlendiğini, Kadireye Geneş’in fotoğrafı kullanılarak sahte kimlik çıkarma işlemlerinin Zehra Kayapınar imzası ve eliyle yürütüldüğünü kaydetti. Zehra Kayapınar, konuyla ilgili Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’na 08. 12. 2016 tarihinde 2016-9562 sayılı soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde sahte kimlik çıkarma ile ilgili tüm işlemlerin kendisi tarafından yapıldığını itiraf ediyor.

 

“SAHTEKARLIĞI ALET EDİLDİM”

Kadireye Geneş, eşi Nuri Geneş’in yurt dışında yaşayan ve görüşmedikleri ablası Zübeyde Arslan adına Zehra Kayapınar tarafından kendi fotoğrafı kullanılarak sahte kimlikle kredi çekildiğini kaydetti. Kadiriye Geneş, konuyla ilgili verdiği ifadesinde Zehra Kayapınar’ın kendisini telefonla arayarak bankanın önüne çağırdığını belirterek, “Zehra Kayapınar, Zübeyde Arslan’ın kendisini telefonla arayarak 15 bin TL borcu olduğunu bununla ilgili kredi çekmesini istediğini söyledi. Benden evraklara imza atarak krediyi çekip Arslan’ın borcunu kapatarak iyilik yapacağımızı söyledi. Bende bunun üzerine önüme konulan evrakları imzalayarak bankadan aldığım krediyi Zehra Kayapınar’a verdim. Sonradan sahte evrakla kredi kullanılmasına alet olduğumu öğrenince 15 bin TL tutarındaki banka borcunu ben ödedim, borcu kapattım” dedi.

 

DARP İDDİASIDA ASILSIZ

07.12.2016 tarihinde Zehra Kayapınar ile kuzeni Selçuklu Mahallesi’nde bulunan işyerine fuhuş yaparken patronları ve arkadaşları tarafından yakalanınca Altuntabak Polis Karakolu’na giderek suçlarını örtbas etmek için Nuri Geneş tarafınfan darp edildiği iddiası ile şikayetçi olduğunu dile getiren Kadiriye Geneş, söz konusu kişinin şikayetinden vazgeçmek için aracılarla  para talep ettiğini kaydetti. Nuri Geneş’in para talebine olumsuz yanıt vererek, iddia sahibi Zehra Kayapınar’a “İşyerinde yapmış olduğunuz tüm pislikleri karakola anlatacağım” demesi üzerine Kayapınar, olaydan tam 22 gün sonra  29.12.2016 tarihinde tekrar aynı karakola giderek şikayetini geri çekti.  Daha sonra Nuri Geneş’in yanına gelen Zehra Kayapınar, Geneş’ten maddi-manevi ve şikayette bulunmayacağına dair belge imzalattı. Diğer yandan Zehra Kayapınar ile ilğili para karşılığı fuhuş yapmaktan savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı iddia ediliyor.

 

 

“ŞANTAJ VE TEHTİTLERE BOYUN EĞMEDEN GAZETECİLİK YAPIYORUZ”

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kadiriye Geneş, korku ve endişe duymadan yoluna devam ettiğini belirterek, “Birileri bizleri karalamaya, iftira atmaya ve şantaj yapmaya devam ediyor. Elbette bazı kullanmam gereken sözleri burada, ahlaki ve afaki bularak alenen dillendirmiyorum. Buna ne aile terbiyem müsaade eder, ne de basın ilke ve ahlak kurallarına uygun olur. Ben ahlakımla, edebimle, namusum ve şerefimle görevimi yapmaya ve bunu korumaya devam ederken, ilkelerim ve prensiplerimden de asla ödün vermeyeceğinin bilinmesini arzu ediyorum.  Söz konusu iddiaları iyi niyetten uzak bir anlayışa sahip olanlarla internet sitesi üzerinden karalama amaçlı yayın yaparak kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi alışkanlık haline getiren Mehmet Bakır’ın, hayırseverliliği ile tanınan eşim Nuri Geneş’in ve kendimin adli sicil kayıtlarını da buradan yayınlıyorum. Takdir kamuoyunun” diye konuştu.

 

 

 

 

Geneş Çifti’nden iddialara belgeli cevap!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet ünsever     2018-01-08 helal olsun iftira atmak nedir öğrensin
defne ateş     2018-01-08 allah her zaman haklının yanındadır siz kendinize yakışanı yaptınız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”