Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik 

Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik

Oran Kalkınma Ajansından mali destek programı kapsamında Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik Mali Destek Programı çağrısı yapıldı.

Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik
Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik Sivas Memleket
Bu içerik 81805 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, imalatta Ar-Ge ve yenilikçiliğin ön plana çıkarılması, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılması için TR72 Bölgesi’nde endüstrileşmenin artırılması ve katma değeri yüksek ürün imalatı için Bölge sanayisinin desteklenmesi amacı ile Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik Mali Destek Programı çağrısı yaptı.

Sivas ve Yozgat illerinde ürün çeşitlendirmesinin sağlanması ve üretimde kapasitenin artırılmasını hedefleyen programın diğer amaçları ise Patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, marka gibi fikri mülkiyet haklarının imalat sanayinde yaygınlaştırılması ile Ar-Ge ve yenilikçiliğin desteklenmesi şeklinde.

Hibe oranı yüzde 50 olan projede sağlanacak olan asgari miktar  50 bin lira iken azami miktar 500 bin lira şeklinde. Projeye başvurabilme şartları ise; TR72 Bölgesi’nde KOBİ olarak faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişiler ve öncelik 3 kapsamında sunulacak projelerin uygulama yerlerinin ise  Sivas ve Yozgat il sınırları içerisinde olma zorunluluğu bulunuyor.

 

Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”