Kent Konseyi ‘Kudüs’ konferansı düzenleyecek 

Kent Konseyi ‘Kudüs’ konferansı düzenleyecek

Sivas Kent Konseyi, 4 Şubat'ta programcı Pelin Çift ve yazar Erhan Altunay'ın katılımıyla 'Kudüs ve 21. Yüzyıl Perspektifi' konulu konferans düzenleyecek.

Kent Konseyi ‘Kudüs’ konferansı düzenleyecek
Kent Konseyi ‘Kudüs’ konferansı düzenleyecek Sivas Memleket
Bu içerik 84512 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Kent Konseyi bünyesinde yeni kurulan Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi üyeleri Valilik ve Belediye ziyaretleri gerçekleştirdi. Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce, Genel Sekreter Mahmut Ateşalp, Kadın Meclisi Başkanı Zübeyde Demir, Gençlik Meclisi Başkanı İbrahim İbicek ve beraberindeki üyeler ilk olarak Belediye Başkanı Sami Aydın'ı makamında ziyaret etti. Konsey Başkanı İnce, 200 kişilik bir çalışma grubu oluşturulduğunu ifade ederek 2018 yılı içerisinde yapılması planlanan faaliyet raporu hakkında bilgi verdi. Konsey daha sonra Vali Davut Gül'ü makamında ziyaret etti. Vali Gül, ziyaretten memnunluk duyduğunu belirterek Sivas'a yapılacak olan yatırımlarda ve şehrin gelişmesinde ortak akıl ile hareket etmenin büyük faydalar sağlayacağını söyledi. Gül, şehirdeki her sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı Kent Konseyinin çok önemli bir görev üstlendiğini belirtti.

Her ay düzenli olarak kültür sanat söyleşileri düzenleyeceklerini anlatan Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce, bunlardan ilkinin 4 Şubat'ta programcı Pelin Çift ve yazar Erhan Altunay'ın katılımıyla düzenlenecek 'Kudüs ve 21. Yüzyıl Perspektifi' konulu konferans olacağını dile getirdi. İnce; Sivas genelinde kitap okuma oranlarını artırmak amacıyla yürütülecek bazı proje fikirleri ve yeni kurulan meclislerin planladığı 2018 yılı etkinlikleri hakkında da bilgiler verdi. Kent Konseyi Gençlik ve Kadın Meclisi üyelerine çalışmaların da başarılar dileyen Vali Davut Gül, ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kent Konseyi ‘Kudüs’ konferansı düzenleyecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek