“Anne ve bebeklerin takibi daha güvenli hale getirildi” 

“Anne ve bebeklerin takibi daha güvenli hale getirildi”

“Anne ve bebeklerin takibi  daha güvenli hale getirildi”
“Anne ve bebeklerin takibi  daha güvenli hale getirildi” Sivas Memleket
Bu içerik 106 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mahmut Aluç, Numune hastanesinde bulunan Kadın Doğumhanenin oldukça geliştirildiğini doğum öncesi ve doğum sonrası annenin ve bebeğin rahatlıkla takip edilebildiğini söyledi.

Annelere tek kişilik odalarda hizmet verildiğinin altını çizen Aluç; “SDL olarak adlandırılan annenin aynı odada doğum öncesi, doğum sonrası takibinin yapıldığı, aynı anda doğumunun da gerçekleştirilebildiği tek kişilik odalarda hizmet verilecek şekilde dizayn edilmeye çalışıldı” dedi.

Doğumhanenin içerisine acil durumlarda kullanılmak üzere yirmi dört saat hizmet verecek şekilde 2 adet tam donanımlı ameliyathanenin de bulunduğunun altını çizen Aluç; “NST olarak adlandırılan bebeğin anne karnında takibini sağlayan 14 adet yeni cihaz temin edilip tüm NST’ler yeni temin edilen merkezi monitörizasyon sistemine entegre edilerek anne ve bebeklerin takibi daha güvenli hale getirildi. Hem karyola hem de doğum masası olabilen 10 adet karyola, 12 adet radyan ısıtıcılı yatak hastalarımızın hizmetine sunuldu. Kadın-Doğum ve Çocuk servislerinin taşınması esnasında cihaz ve donanım alımı yapıldı. Düşük doğum ağırlıklı ve riskli bebeklerin takibi için perinatal merkez şartları sağlanarak bakanlığa tescil için başvuruldu. Anestezi yoğun bakım ünitesinin üçüncü basamak 12 yataklı bölümündeki donanım ve personel eksiklikleri tamamlanarak ilk aşamada 6 adet üçüncü basamak yoğun bakım yatağı hizmete açıldı. Kronik sorunu olan terminal dönemdeki hastalarımızın bakımı için daha önceden oluşturulan Palyatif servisimizin kapasitesi 10’dan 14’e çıkartıldı. Vatandaşa en iyi hizmeti vermek adına çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Anne ve bebeklerin takibi daha güvenli hale getirildi”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek