MHK Kış Semineri devam ediyor 

MHK Kış Semineri devam ediyor

MHK Kış Semineri devam ediyor
MHK Kış Semineri devam ediyor Sivas Memleket
Bu içerik 100 kez okundu.

Süper Lig Hakemleri, Süper Lig Yardımcı Hakemleri, Kadın FIFA Hakemleri ve Kadın FIFA Yardımcı Hakemleri'nin katıldığı 2017-2018 Sezonu Kış Semineri, Antalya'nın Belek’te devam ediyor

Seminer bir konuşma yapan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, şunları söyledi:

"Süper Lig'de son 20-25 yıldır rastlanmayan, 7-8 takımın zirve mücadelesine tanık oluyoruz. Böylesi heyecanlı ve çekişmeli maçların oynanmasında hakemlerimizin de katkısı olduğu açıktır. İlk yarıda bazı hatalar yapılmış olsa da genel anlamda başarılı bir performans sergilendi. Üst iki ligimizdeki mücadeleler bunun açık göstergesi. Seminerde özellikle elle oynamalar başta olmak üzere bazı konularda FIFA'nın kural yorumlarına yönelik radikal kararları irdelenecek. Sizlerden, müsabakalarda gösterdiğiniz konsantrasyonu seminer süresince de bekliyoruz. Yeni yılın hepinize sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, başarılar diliyorum."

Açılış konuşmasının ardından TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, hakem ve yardımcı hakemlere çeşitli konularda hatırlatmalar içeren eğitimleri aktardı. UEFA Yardımcı Hakem Eğitmeni Leif Lindberg öğleden sonra yapılan oturumda yardımcı hakemlere eğitim verdi.

İlk günün son oturumunda ise Fiziksel Gelişim Uzmanı Doç.Dr.Ali Kızılet, Fiziksel Gelişim Uzman Yardımcısı Dr.Tuba Kızılet Bozdoğan ve ekibi hakemlere UEFA 20 sakatlık önleyici testleri uyguladı.

 FIFA kokartları takılacak

 A Klasman Hakemleri ile A Klasman Yardımcı Hakemleri'nin de katılacağı ve 7 Ocak 2018 tarihine dek sürecek seminer programı kapsamında 4 Ocak Perşembe günü saat 11.00'de MHK Danışmanı ve FIFA Video Yardımcı Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, İtalya'da bu sezon uygulaması başlatılan Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle ilgili sunum yapacak.

 

 

 

MHK Kış Semineri devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek