İYİ PARTİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 

İYİ PARTİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Bekir Genç ve beraberinde ki heyet gazetemizi ziyaret etti. Genç, “ Sosyal medyada İYİ Parti seçimlere giremiyor başlığı altında yazılar dolaşıyor bu yanlış bir bilgi” dedi.

İYİ PARTİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İYİ PARTİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR Sivas Memleket
Bu içerik 85168 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Bekir Genç ve beraberinde ki heyet gazetemize ziyarette bulunarak çalışmalarını anlattı. Partinin kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Genç, “ İYİ Parti 10 Aralık 2017 itibari ile kuruluşunu tamamlayan ve 12 Aralık 2017 itibari ile de Yargıtay tarafından tescillenen bir parti. Seçim kanununda partinin en 41 ildeki teşkilatlanmasının gerekli olduğunu söylüyor ayrıca bu yapmış olduğu teşkilatlanmaların üçte biri kadar da illerde teşkilatlanması lazımdı İYİ Parti bunu 76 il de kurarak tamamladı yani İYİ Parti’nin 12 Haziran itibari ile seçimlere katılmasında her hangi bir sakınca yoktur” dedi

12 Haziran’dan sonra seçimlere katılabileceklerini ifade eden Genç, “ Seçim kanununda diyor ki bir parti kurulduktan sonra seçimlere katılabilmesi için 6 ay geçmesi lazım. Seçim kurulu bunu insanlara farklı yönde bir algı oluşturarak açıklama yaptığı için bunu düzeltmek istedim. İYİ Parti 12 Haziran’dan sonra ki tüm seçimlere katılabilme yetkisine sahiptir Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bunu onaylamıştır” şeklinde konuştu.

İYİ PARTİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”