TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ AKTİF ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR 

TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ AKTİF ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Toplum Destekli Polis Müdürlüğü, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) ‘Güvenli Sivas Projesi’ kapsamında birçok etkinliğe imza atmaya devam ediyor.

TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ AKTİF ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ AKTİF ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR Sivas Memleket
Bu içerik 86339 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ‘Güvenli Sivas’ projesi kapsamında piknik organizasyonu, tiyatro, rol model, okçuluk eğitsel oyunlar, il dışı geziler, kıyafet ve kitap yardımı, Sivas Emniyet Müdürlüğü gezisi gibi birçok etkinliğe imza atıldı.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Gezisi

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ‘‘Güvenli Sivas’’ Projesi kapsamında 150 anaokulu öğrencisi Sivas Emniyet Müdürlüğünü gezerek, polis kıyafetlerini ve taşıt araç gereçlerini tanıma fırsatı buldu. Gezi sırasında öğrencilere polis kıyafetleri giydirilirken, ana okul öğrencilerine polisi sevdirmek ve özendirmek amaçlandı.

Kıyafet ve Kitap Yardımı

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ‘‘Güvenli Sivas’’ Projesi kapsamında 60 öğrencinin okul için gerekli olan ihtiyaçları karşılanırken(elbise, ayakkabı, mont ) maddi imkânı kötü olan 60 öğrenciye (ortaokul-lise öğrencisi) sınavlara yönelik doküman desteği sağlandı.

Nevşehir Gezi

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ‘‘Güvenli Sivas’’ projesi tarafından gençlerin ve çocukların bedensel, ruhsal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini ve dezavantajlı toplum kesimlerinin sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarına imkân sağlamak amacıyla günü birlik Nevşehir-Kapadokya gezisi gerçekleştirildi.

Okçuluk, Eğitsel Oyunlar

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) Güvenli Sivas Projesi kapsamında okçuluk kursu verildi. Bu eğitimle öğrencilerin lisanslı bir atıcı olmaları sağlanırken, aynı zaman da ilkokullarda unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlardan olan körebe, yerden yüksek, al satarım bal satarım gibi oyunlar öğrencilere tekrar hatırlatıldı.

 

Piknik Organizasyonu

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ‘‘Güvenli Sivas’’ projesi tarafından farklı liselerden toplamda 150 öğrencinin katıldığı piknik düzenlenirken, burada öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte öğle yemeği yenilerek, müzik eşliğinde oyunlar oynanarak öğrencilerin birbirleri ile kaynaşması hedeflendi.

Tiyatro

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) Güvenli Sivas Projesi kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tiyatro ekibi ile bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması adı altında Atatürk Kültür Merkezinde “Hacivat Karagöz Yolda” isimli tiyatro oyunu anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik trafik ve iletişim yolu ile dolandırıcılık konuları sergilendi.

Rol Model

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ‘‘Güvenli Sivas’’ Projesi kapsamında 5 farklı okuldan, 40 kişilik öğrenci gruplarının bulunduğu hedef kitleden Sivas ilimizin ileri gelenleri (devlet büyükleri, kanaat önderleri) ile buluşturularak, bu kişilerin kişisel bilgi ve tecrübelerini öğrenciler ile paylaşmaları sağlandı.  Yapılan bu görüşmeler neticesinde, gençlerin bu kişileri rol model almaları ve kendilerine bir hedef koymaları hedeflendi.

TDP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ AKTİF ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek