VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİNE İLGİ YOĞUN 

VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİNE İLGİ YOĞUN

Velilere çevrimiçi danışmanlık hizmeti verecek olan proje Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirildi. İl Milli Eğitim Müdür Mustafa Altınsoy, “Sisteme şuana kadar bin 315 velinin kayıt yaptırdı” dedi.

VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİNE İLGİ YOĞUN
VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİNE İLGİ YOĞUN Sivas Memleket
Bu içerik 83038 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından hazırlanan “Veli Rehberlik Hizmeti Projesi” kapsamında veliler ilgili  internet adresi üzerinden üye olup, gönüllü rehber öğretmenlere sorular yöneltebilecek.

Projeyi değerlendiren Altınsoy; “Projemiz sayesinde ilimiz genelinde bulunan resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımızın anne ve babalarına, çocuğunun eğitim-öğretim yaşantısı ya da gelişim dönemi problemleriyle ilgili danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu doğrultuda velilerimizi çevrimiçi bir sistem üzerinden alanında uzman rehber öğretmenlerimizle buluşturuyoruz. Anne ve babalar bu sayede, çocuklarıyla doğru ve etkili bir iletişim içerisinde onların beklenti ve ihtiyaçlarını anlayarak sorunlarına pedagojik çözüm yolu bulabilecek, çocukluk döneminde yaşanabilecek zorlukların önüne geçerek onların sağlıklı, özgüven sahibi ve başarılı bireyler olmaları sağlanacak” dedi.

Sisteme her geçen gün daha yoğun ilgi olduğunu ifade eden Altınsoy, “Velilerin sistem üzerinden yönelttiği sorulara en kısa sürede cevap veriliyor projede 24 psikolog danışman ve rehber öğretmenin gönüllü olarak hizmet veriyor” ifadelerini kullandı.

Altınsoy, “Gönüllü 24 psikolojik danışman ve rehber öğretmenimiz de aynı link üzerinde yer alan “Rehber Öğretmen Girişi” sekmesiyle siteme giriş yaparak velilerimizden gelen sorulara en kısa sürede bilimsel ve pedagojik olarak çözüm üreterek, anne-babaların çocuklarıyla doğru ve etkili bir iletişim kurmalarına yardımcı oluyor. Türkiye’de ilk defa Sivas’ta uygulanan projemiz Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğini esas alarak, mahremiyet ve gizlilik ilkelerini benimseyerek hizmet vermeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.

 

VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİNE İLGİ YOĞUN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek