Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, 'Siyonizm bitmiştir' 

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, 'Siyonizm bitmiştir'

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, ABD Başkanı Trump'un Kudüs imzasının aslında siyonizmin bittiğinin imzası olduğunu belirterek, “Dünya zulme karşı birleşmiş ve zalimleri tek başına bırakmıştır” dedi.

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu,  'Siyonizm bitmiştir'
Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu,  'Siyonizm bitmiştir' Sivas Memleket
Bu içerik 84371 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

ABD Başkanı Trump'un büyük tepkisini çeken 'ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti tanıyan imzasının' ardından İslam İşbirliği Teşkilatı'nın ve ardından Birleşmiş Milletler'in göstermiş olduğu sert tepkinin ardından atılan adımları son derece olumlu olarak değerlendiren Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, “ABD Başkanı'nın attığı imza Siyonizmin bitişine atılan imzadır” dedi.

Kur’an’da en çok vurgulanan konulardan, kıssalardan birisinin de “Beni İsrail” olduğunu, Hz. Musa (a.s), Firavun kavimleri, ilişkileri dikkatimize ibretlerimize sunulduğunu, Siyonizm’in zulmünü gördükçe neden çok zikredildiğini daha iyi anladığımızı ifade eden Vatankulu, “Azgınlıklarından dolayı iki kez büyük hezimete uğratılmışlar, Peygamberlerini öldürmüşler (Hz. Yahya, Hz. Zekeriya...) Hz. İsa(a.s)yı öldürmek istemişler, peygamberlerine iftirada bulunmuşlar. Hz. Musa’ya (a.s): “Biz burada oturalım; sen git Rabbinle birlikte düşmanlarıyla savaş.” “İşittik, isyan ettik...” demişler; bir kısmı domuz ve maymuna dönüştürülmüş. Altından buzağı yaparak ona tapan, ekin ve nesli ifsad eden, Müslümanlara en çok düşmanlık eden, cimri, korkak, dönek, bencil, ırkçı, kibirli, hırslı... bir karakter. Sanki ifsada (bozgunculuğa) odaklanmış. Ve ifsadın odağı, merkezi konumunda...

Kendilerine gönderilen Tevrat’ı tahrif etmişler, bozmuşlar... O’ndan bencil, ırkçı, sapkın bir ideoloji (Siyonizm) üretmişler. Ve insanlığın başına bela etmişlerdir. Tevrat’ı tahrifle yetinmemiş, İncil’i de (Pavlus eliyle) ondaki tevhid inancını da teslise onlar çevirerek yüzyıllarca hıristiyanlar içinde mezhep savaşlarına sebep olmuşlardır. Tevratı da İncili de değiştirenler onlar olduğu gibi ilahi konumda olan Kur’an’ı tahrife güçleri yetmediği için dinde tefrikayı bu fitneyi de onlar çıkartmış, ateşlemişlerdir. İzleri bugüne kadar gelmiştir. Bizdeki itikadi mezheplerdeki farklılıklar siyasi mahiyette olup, yine onların teşvikiyle öncülüğüyle oluşmuştur. Irkçılık, mezhepçilik, laiklik, faizcilik, kapitalizm, marksizm, darwinizm, tüm sapkın ideolojilerin arkasında onlar var.

Tüm büyük savaşların, haçlı seferlerinin, devrimlerin, faili meçhullerin sömürülerin arkasındalar. Dünyadaki tüm uluslararası kurum ve kuruluşların, legal-illegal tümünü üreten, yöneten, etkileyen, güdümleyen bir yapılanma, siyonizm... Bizler Müslümanlar olarak dinimizi doğru ve bütünüyle bilmek, anlamak durumunda olduğumuz gibi, batılın odağı olan Siyonizm’i de iyi bilmek durumundayız. Dünyadaki tüm savaşlar, olaylar aslında bir bütün. Parça parça her birisi bir bütün fotoğrafın içinde... Afganistan, Ortadoğu, Yemen, Arakan... Tüm kargaşalar siyonizm için. Özetle tüm çatışma alanlarında görünen veya gizlenen gerçek siyonizm. İran-Irak Savaşı, Körfez Savaşı, Mısır’da Mursi’ye karşı darbe, İhvan’a karşı savaş, Müslüman coğrafyalardaki sınır, yönetim değişiklikleri, kardeş kavgaları... Kavmiyetçilik, mezhepçilik... BM,AB,NATO... Siyonizm’in kontrolünde” şeklinde konuştu.

DÜNYA BİRLEŞTİ

“Unutmayalım ki zulmü engellemeye çalışmayanlar, zalimlerin zulmüne ortak ve destekçi durumundadırlar. Saflar iki: Ya zalimlerden, ya da mazlumlardan yana olmak. Seyredenler, susanlar, bize ne diyenler de zamanın zalimlerinin zulmüne ortaktırlar.

Mazlumun da, zalimin de kimliği sorulmaz, aranmaz. Bu şu şekilde anlaşılmalı: Filistinlileri Müslümanlığından dolayı kardeşimiz olarak severiz. Siyonistler zalim, onlar mağdur ve mazlum oldukları için onları destekleriz. Şayet tersi durum olsaydı da Filistinliler, Yahudilere zulmetmiş olsalardı biz imanımızın gereği olarak o zaman da yahudileri desteklememiz gerekirdi. Tüm insanların, Yahudilerin de güvenliği ancak İslam’ın egemenliğinde mümkün olur.” diyerek sözlerine devam eden Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın ardından Birleşmiş Milletler'in Kudüs konusundaki tavrının dünyanın zulme karşı birleştiğini gösterdiğini belirterek, “Dünya zulme karşı birleşmiş ve zalimleri tek başına bırakmıştır. ABD Başkanı'nın attığı imza Siyonizmin bitişine atılan imzadır” dedi.

FİL ORDUSU VE TAŞLAR

Adalet ve barış için Dünyadaki zulmün sonlanmasını istediklerini belirten Vatankulu, “Ümitsiz değiliz; olamayız. Müslümanlardanız... Kitabımıza, Peygamberimize kulak verelim: İsra suresinin ilk ayetleri ve Araf,167 ile Efendimiz(s.a.v)’in müjdeleri var. Bizim ümit var olmamız gerekiyor. Ebrehe zamanının en güçlü fil ordusuyla Beytullah’ı yıkmaya gitmişti. Sonuçta ekin yaprağı gibi biçildi ordusuyla birlikte... Günümüzde de yine amblemi 'fil' olan ABD Cumhuriyetçi partinin başkanı Trump, askeri gücüne güvenerek Siyonizmin emrinde hareket ediyor. Binici siyonist, binek de fil... Tarih tekerrür ediyor, edecek...

Hz. Musa (a.s) zamanında Yahudiler mağdurdular, zalim firavunun esaretindeydiler. Sonunda devlet ve izzet buldular. Ve firavunun ülkesine mirasçı oldular. Günümüzdeyse beni israil firavunu oynuyorlar. Onun tarafındalar. Filistinliler de mağdur ve mazlum tarafındalar.

Hz. Musa’dan sonra düşmanları Calut ordusuna karşı Talut ordusunda ve Davut(a.s)’ın sapan taşıyla zafere ulaşmışlardı. Günümüzdeyse sapan taşları Filistinli çocukların ellerinde ve yine sapan taşları zalimleri yenecek biiznillah! Görülecek ki sonunda taşlar tankları ezecek. Filistin Müslümanlaşacak, özgürleşecek, böylece yeniden 'selam yurdu' olacak” şeklinde konuştu.

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu 'Siyonizm bitmiştir'
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”