Sarıkamış için yürüdüler 

Sarıkamış için yürüdüler

Öğrenciler, Sarıkamış’ta şehit olan 90 bin askeri anmak için doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılan Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım, ‘’Ecdadı yâd eden ve ecdadı her zaman yüreğinde taşıyan gençleri görmek istiyoruz” dedi.

Sarıkamış için yürüdüler
Sarıkamış için yürüdüler Sivas Memleket
Bu içerik 80814 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas’ta özel bir okulun öğrencileri Sarıkamış’ta şehit olan 90 bin askeri anmak için doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Sivas Polis Akademisi önünde başlayan yürüyüş Kardeşler Mesire Alanına kadar devam etti. Yürüyüşe Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Darıcı, Mehmet Ar, Okul Müdürü Lütfi Kengeç, öğretmenler ve yaklaşık 200 öğrenci katıldı. Kur’an-ı Kerim’in tilaveti ile başlayan anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Ardından konuşan Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım, tarih bilinciyle yetişen gençlik istediklerini belirterek, “ecdadı yâd eden ve ecdadı her zaman yüreğinde taşıyan gençleri görmek istiyoruz” dedi. Yıldırımın ardından yürüyüş ile ilgili bilgi veren okul müdürü Lütfü Kengeç ise, "Sarıkamış şehitlerini anmak için Kardeşler Tepesi’nde öğrencilerimizle anma etkinliği düzenledik. Öğrencilerimizin tamamı bir haftadır izledikleri belgesellerle ve programlara Sarıkamış’ın ne olduğunu öğrendiler" dedi. Daha sonra Okul Müdürü Kengeç Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım’a Sarıkamış Harekatını anlatan bir kitap hediye etti.

Sarıkamış için yürüdüler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”