İzdes Projesi Toplantısı Yapıldı 

İzdes Projesi Toplantısı Yapıldı

Sivas’ta İzdes Projesi toplantısı, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erkan Kılıç’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Kılıç, “ Bakanımızın çok önem verdiği bir proje, bizde çok önemsiyoruz alıcının durumu ve özellikle hizmet almış olduğu hizmetin kalitesini herhangi bir aksaklık olup olmadığı noktasında bunların tespitlerinin yapılması son derece önemli” dedi.

İzdes Projesi Toplantısı Yapıldı
İzdes Projesi Toplantısı Yapıldı Sivas Memleket
Bu içerik 80313 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

İçişleri Bakanlığının uygulamaya koyduğu İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) projesi kapsamında Sivas'a gelen Kılıç, Sivas İl Özel İdaresi Meclis Salonu'nda, sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Tarihi bir şehir olan Sivas’ta bulunmaktan oldukça memnun olduğunu belirten Kılıç, “Sivas tarihte olduğu gibi günümüzde de çok güzel bir şekilde anılmaktadır. Bizler bugün ‘İzdes’ projesi ile ilgili çalışma yürütmek için buraya geldik. Bakanımız bu projeyi başlattı çok önem verdiği bir proje ve bizde çok önemsiyoruz. Çağdaş yönetimde de günümüz yönetim anlayışında da özellikle hizmet alıcının durumunu almış olduğu hizmetin kalitesini, herhangi bir aksaklık olup olmadığı noktasında bunların tespitlerinin yapılması son derece önemli. Sadece ben yaptım ben planlıyorum bu hizmeti veriyorum işte sonuç ne olursa olsun bu şekilde bir anlayış günümüz yönetimi anlayışında söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.

Stratejik planlama stratejik yönetimi ile ilgili olarak konulan hedefler doğrultusunda çalışmaların yürüyüp yürümediğinin tespitinin oldukça önemli olduğunu kaydeden Kılıç, “Biz hangi noktalarda hata yaptık eksiğimiz nedir?  Vatandaşımızın memnun olmadığı noktalar nelerdir bunları tespit edip düzeltme yolunda çalışma yürütmemiz gerekiyor İzdes’te izleme ve değerlendirme toplantısı oluyor bizde bugün Sivas’a geldik Sivas’ta İçişleri bakanlığının yürütmüş olduğu hizmetlerin çalışmaların hangi aşamada olduğunu tespit etmeye çalışacağız” dedi.

Sivas’a bir önceki gün geldiklerini ve saha da çeşitli incelemeler yaptıklarını belirten Kılıç, “İçişleri Bakanlığının vermiş olduğu temel hizmetler güvenlik hizmetleri noktasında 155 ve 156’ya yapılan ihbarlar, bu ihbarlara zamanında bizim güvenlik kuvvetlerimiz ulaşmış mı vatandaşın sorununu çözüp çözmediği. Nüfus hizmetleri ilk başta kimlik kartı olmak üzere, pasaport olabilir, sürücü belgesi olabilir bu noktada verilen hizmette bir eksikliğimiz bir aksaklığımız var mı? Bunları yine tespit etmeye çalıştık aynı şekilde yine şehitlerimiz ve gazilerimizle ilgili olarak verilen hizmet hangi noktada bunlarla ilgili olarak ziyaretlerimizi yaptık. Ayrıca Sivas’ta yaşayan göçmenlerle ilgili olarak İçişleri Bakanlığının vermiş olduğu hizmet noktasında bir problem bir sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını yine tespit etmeye çalıştık. Bakanlık olarak sahadaki durumu görmek ve sahaya dokunmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

İzdes Projesi Toplantısı Yapıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek