Ozanlar müzesi hayranlık uyandırdı 

Ozanlar müzesi hayranlık uyandırdı

Sivas’ta, bağlama ustası Şentürk İyidoğan tarafından düzenlenen Ozanlar Müzesini gezen Vali Davut Gül, hayranlığını dile getirdi. İyidoğan’ın emeklerinden dolayı tebrik eden Vali Gül, vatandaşları ise burayı gezmeye davet etti.

Ozanlar müzesi hayranlık uyandırdı
Ozanlar müzesi hayranlık uyandırdı Sivas Memleket
Bu içerik 82308 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

İlimizde ikamet eden bağlama ustası Şentürk İyidoğan'ın açtığı Ozanlar Müzesi, Sivas 4 Eylül Sanayi Sitesi'nde açıldı. Müzede Âşık Veysel'den Pir Sultan Abdal'a, Neşet Ertaş'tan Muzaffer Sarısözen'e, Ruhsati Baba'dan, Harabi'ye kadar birçok ozanın heykeli ve kullandıkları sazlar bulunuyor. Ziyaretçilerin ozanların kendi seslerinden türküleri de dinleme fırsatı bulabildiği müzeyi ziyaret eden Vali Gül, müze içinde bulunan ozanların minyatürlerini inceleyerek İyidoğan'dan müze hakkında bilgi aldı. İyidoğan, müzenin inşasında Fazıl Say, Arif ve Tolga Sağ, Cengiz Özkan, Erdal Erzincan gibi pek çok sanatçının destek olduğunu ve müzenin daha iyi hale getirmesi için çalıştıklarını söyledi.

Vali Gül ziyareti sonrası yaptığı açıklamada müzeye hayranlığını dile getirerek, ‘’Anadolu'nun en değerli ozanlarının büstlerinin bulunduğu Ozanlar Müzesi Sivas'ta oluşturuldu. Güzel bir çalışma, fırsatı olanların ziyaret etmesini önerir, emeklerinden dolayı Şentürk ustayı tebrik ederim’’ dedi.

Ozanlar müzesi hayranlık uyandırdı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”