Sivas da dâhil edilsin 

Sivas da dâhil edilsin

Sivas’tan da geçen Doğu Ekspresi, Kars’ta kendi turizmini oluşturdu. Kars turu için Doğu Ekspresi trenine binen binlerce yerli ve yabancı turist kentte üç gün konaklama yapıyor. 13 bin turist trene binmek için sıra beklerken, Kars otellerinde yüzde 110’luk doluluk yaşanıyor. Doğu Ekspres turizmine Sivas’ın da dâhil edilmesi ve turlara bir günlük Sivas konaklaması eklenerek bu fırsattan yararlanılması bekleniyor.

Sivas da dâhil edilsin
Sivas da dâhil edilsin Sivas Memleket
Bu içerik 80876 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Türkiye'nin en eski demiryolu hatlarından biri olan ve bir durağı da Sivas olan Doğu Ekspresi treni kendi turizmini yarattı. Ankara'dan başlayıp Kars'ta son bulan Doğu Ekspresi'nden bilet almak isteyen yerli turistler sıraya girdi. Projede, Ankara’dan Kars’a 24 saatte varan Doğu Ekspresi trenine binen yerli ve yabancı turistler Kars’ta üç gün konaklayarak, bölgenin doğal ve tarihi eserlerini geziyor.

Turlara yoğun talep üzerine Ulaştırma Bakanlığı ek vagon konulacağını açıklasa da trenle Kars turu düzenleyen tur operatörleri, yaklaşık 13 bin kişinin sırada beklediğini söyledi. Trenli Kars turlarının yoğun talep gördüğünü belirten tur operatörleri ilgiyi anlatarak, "Trenli Kars turları peynir ekmek gibi gidiyor" dedi. Uçak ve otobüslerle de turist çeken Kars ve Sarıkamış otelleri yüzde 110 doluluğa ulaştı. Geçen yıl 279 bin turist çeken Kars'ın bu yıl yaklaşık 350 bin turist ağırlayacağı bekleniyor.

SİVAS DA FAYDALANSIN

Ankara Tren Garı'ndan günlük düzenlenen Doğu Ekspresi, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum üzerinden 24 saat 30 dakika sonra Kars'a varıyor. Sivas’ta yaklaşık 10 dakika kalan Doğu Ekspresi yoluna devam ediyor. Talebin üst seviyede olduğu Doğu Ekspresi Turlarına Sivas’ın da dahil edilmesi bekleniyor. Sivas’taki tarihi zenginliğin göz önünde bulundurularak, Doğu Ekspresinin ilimizden de geçiyor olmasını avantaja çevirerek, turistlerin bir gün Sivas’ta konaklama yapması için çalışmalar bekleniyor.

Sivas da dâhil edilsin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek