Öğrenciler, ihtiyaçlılar için seferber oldu 

Öğrenciler, ihtiyaçlılar için seferber oldu

Gazi Paşa Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahipleri için yardım topladı. Toplanan yardımlar Hayat Ağacı Derneğine teslim edildi.

Öğrenciler, ihtiyaçlılar için seferber oldu
Öğrenciler, ihtiyaçlılar için seferber oldu Sivas Memleket
Bu içerik 84584 kez okundu.

ADNAN HASAN FİŞENK

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni nezaretinde bir kampanya düzenleyen Gazi Paşa Ortaokulu öğrencileri, ihtiyaç sahipleri için seferber oldu. Yardım kampanyasına katılan öğrenciler, sıvı yağ, makarna, çay, fasulye, pirinç ve benzeri temel gıda malzemeleri ile destek oldu. 15 günlük süre içerisinde toplam 10 koli yardım malzemesi toplayan öğrenciler, bunları Hayat Ağacı Derneği’ne bağışladı. Gazi Paşa Ortaokulu Rehber Öğretmeni Abdullah Karataş ile topladıkları yardımları Hayat Ağacı Derneği’ne teslim etmek üzere bir ziyaret düzenleyen öğrenciler, Gıda Bankasını gezdi. Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy, misafirlere eşlik ederek, Hayat Ağacı Derneği ve Gıda Bankasının çalışma yapısı hakkında bilgi verdi.

Sivas’ta bu tür bir yardım kuruluşunu ilk defa gören bazı öğrenciler, Gıda Bankası için katkı sağladıkları için memnuniyetlerini ifade ettiler. Gazi Paşa Ortaokulu Rehber Öğretmeni Abdullah Karataş, öğrenciler ile bir yardım kampanyası düzenlediklerini belirterek, bunları Hayat Ağacı Derneği’ne bağışladıklarını söyledi. Gıda Bankasının, gıda, giyim ve diğer reyonları ile bir alışveriş merkezi gibi ihtiyaç sahiplerine yardım ettiğini gördüklerini ifade eden Karataş, Hayat Ağacı Derneği’nin faaliyet göstermesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Öğrenciler ihtiyaçlılar için seferber oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”